Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa wody czy wymieniać przy wymianie rozrządu ?
#31
(10-09-2014, 18:02)wesol napisał(a): i producent podaje- pasek plus rolka napinajaca. ?nie podaje wymiany ani pozostalych rolek ani pompy. Wszelkie inne gadania to poprostu wprowadzanie w błąd.
I wracamy od nowa załączyłem zdjęcie całego kompletu ze wszystkimi rolkami i rolką napinającą. Nie jedną jak piszesz tylko cały komplet.
Pytałem w ASO i U Palmowskiego w Olsztynie i Wojtanowicza we Wrocku.
I odpowiedzi padły te same cały komplet który masz na zdjęciu i występuje pod jednym numerem katalogowym.
Pytałem o pompę wody tu dostałem takie info w jednym powiedzieli że w cenie wymiany i zawsze wymieniają a w drugim że po oględzinach ale w 80% raczej wymieniają zależne od historii auta.


(10-09-2014, 18:24)smok_wawelski napisał(a): Tu naprawdę nie trzeba być inżynierem mechanikiem, wystarczy zdrowa logika - domorosły fuszmen murarz też stawia grubszą ścianę jak nie jest pewny czy wytrzyma Smile
I tu zgadzam się i pozwolę sobie na małe OTWink
A ha co do piekarzy i innych nie obrażał bym ludzi z innej profesji bo często ludzie po zawodówce milion razy lepiej znają się niż Mgr. Inżynierowie, i znam to z autopsji bo takich czasem do pracy jak mam przyjąć to ręce opadają za co oni te szkoły pokończyli.
I cieszy mnie fakt że na rynku pracy już pytają: Co umiesz , A nie jaki papier masz.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#32
Nie interesuje mnie to co powiedzieli w aso i tak samo zestawy z allegro. Interesuje mnie to co wymaga producent.
Sam napisałeś że serwisy wystawiają się na skubanie kasy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#33
Przepraszam ja tez zrobię mały OT wyjaśniając moje nieścisłe wyrażenie.
Po poście Daniela zdałem sobie sprawę że użyłem faktycznie takiego niefajnego określenia "murarz fuszmen" - nie chciałbym aby ktoś mnie źle zrozumiał - użyłem tego określenia w sensie pozytywnym - miałem na myśli że ów murarz jest myślący i na wszelki wypadek stawia grubszą ścianę aby zwiększyć bezpieczeństwo. Ani przez moment nie miałem zamiaru zaniżać wartości piekarza czy murarza - jeśli tak wyszło przepraszam było to niezamierzone.
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#34
To nie zestaw z allegro tylko zestaw dostępny w każdym autoryzowanym serwisie pod odpowiednim numerem katalogowy podaje przykład : 038 198 119 E i taki zestaw idzie na wymianę do auta.

Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#35
To zestaw części rozrządu nie zestaw na okresową wymianę. Ten sam motyw jest przy sprzeglach- wymień wszystko mimo że wcale nie trzeba.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#36
wesol piszesz że interesuje Ciebie to co wymaga producent, ale czy naprawdę aż tak bardzo Ciebie to interesuje i zawsze serwisujesz auto ( np swoje ) zgodnie z zaleceniami producenta ? Angel Z wielu postów jakie piszesz na forum ośmielę się w to wątpić.

Nikt nikomu nie każe kupować całego zestawu, można kupić każdą część oddzielnie.
Odpowiedz




#37
I tak jak ci już pisałem kiedyś w ASO było zalecenie sprawdzić ewentualnie wymienić , teraz mają zalecenie że wymieniają. Tu masz ulotke promocyjną co ASO wymienia.
To samo w załączniku.
(10-09-2014, 22:46)raventes napisał(a): wesol piszesz że interesuje Ciebie to co wymaga producent, ale czy naprawdę aż tak bardzo Ciebie to interesuje i zawsze serwisujesz auto ( np swoje ) zgodnie z zaleceniami producenta ? Angel Z wielu postów jakie piszesz na forum ośmielę się w to wątpić.
I tu się z tobą zgodzę.


Załączone pliki
.pdf   VWU_AS_20140226_Ulotka reklamowa_ZA02.pdf (Rozmiar: 802.95 KB / Pobrań: 8)
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#38
No to róbmy wszystko inaczej a nie jak podaje vw. Aso to aso ważne by oskubali i żeby więcej wymienili jak wymaga producent. Gwarancji nie stracili jak wymieniać sam pasek lub z ta rolka nap. Więc nie ma takiej potrzeby jednak.
Wymieniają przegub wewn. wymień całą polos.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#39
Czekajcie pomału - albo ja ciemny albo znów jakaś nielogika.
ASO
- pomińmy na razie to czy skubie czy nie i wykluczmy przekręty w ASO
- jest wyposażane przez producenta w procedury i instrukcje napraw
- posiadając autoryzację musi bazować na zaleceniach i procedurach które otrzymuje od producenta
- musi montować części oryginalne lub zamienniki wskazane przez producenta
- musi posiadać wyposażenie które zaleca producent
- jest okresowo audytowane przez producenta
- jeśli audyt stwierdza niezgodności - są wyciągane konsekwencje do odebrania autoryzacji włącznie.

Zatem jak ASO może być w sprzeczności z producentem ?
Jak ASO może niewłaściwie wymieniać pompę czy rozrząd ?
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#40
widzisz wesol ja mówię czarne a ty mówisz że czarne nie jest czarne.

Słuchaj specjalnie dla ciebie miałem już zadzwonić do samego WolfsburgWink
Ale z racji tego że mój szanowny szwagier pracował w ASO VW w Motorpolu , poprosiłem przez niego o kontakt do głównego inżyniera/technologa który pracuje w ASO i jeździ na szkolenia do Poznania i Niemiec.
A więc Serwis Autoryzowany VW ma przykaz z góry - wymienia cały komplet ze wszystkimi rolkami i napinaczem taki jak jest pokazany w załączniku i linku dwa posty wyżej. Pompę zawsze jest wymieniana od bardzo bardzo dawna.
W Niemieckich ASO jest tak samo, zresztą dla przekonania sprawdziłem historie serwisową szwagra Turana 1.9 2008 roku z Niemiec i na wykazie części zużytych jest cały komplet wraz z pompą.

Zapytałem się czy serwis może się kierować przesłanką nie wymieniania pompy.
Padły dwie odpowiedzi z uśmiechem na ustach:
1. jaki jest sens robienia rozrządu bez pompy?
2. Nie spotkał się ale jeśli się tak dzieje że jakiejś cześci serwis nie wymieni na przykład przez zaniedbanie i klient nie wiedział że tak się stało - wszelkie możliwe perturbacje i koszy serwis musi potem wziąć na siebie.


Dziękuje Pozdrawiam.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zgrzytanie skrzyni biegów przy wrzucaniu 3 biegu mari0 0 268 04-07-2023, 21:22
Ostatni post: mari0
  Hałas przy skręcaniu w lewo/jeździe prosto abecadlo 0 424 07-08-2022, 22:01
Ostatni post: abecadlo
Information Kontrolka oleju po wymianie uszczelki pokrywy zaworów adrianb 8 1,916 26-09-2021, 09:19
Ostatni post: adrianb
  nie odpala po wymianie filtrów.. m-blue 1 802 05-07-2021, 19:33
Ostatni post: m-blue
  Turkotanie z prawej strony przy puszczaniu nogi z gazu. Vicheld 0 1,847 29-03-2021, 18:00
Ostatni post: Vicheld
  Z 1.9TDI PD na TDI z pompą wtryskową rotacyjną yark 2 1,320 13-03-2021, 00:34
Ostatni post: Maciej_F
  Sharan 2001 - Problem z szarpaniem przy przyspieszaniu karkwa123 1 885 30-11-2020, 20:55
Ostatni post: Stefano
  [MKI] Pompa sprzęgła centrino 14 6,092 08-10-2020, 23:30
Ostatni post: trzewik
Lightbulb Coraz większe wibracje przy hamowaniu... server92 1 885 20-09-2020, 23:12
Ostatni post: kalamb
  stuki przy zmianie biegów vito33 2 3,042 16-09-2020, 20:49
Ostatni post: Slowik8609

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości