Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nierównomierne/nadmierne zużycie opon
#11
cisnienie w oponach uwarunkowane jet od nacisku na dana opone plus szerokosc felgi. TO czy to buda tak czy inna nie ma kompletnie znaczenia. Nie ma w katalogu vw w DE tak?? to nie nzaczy ze w innych krajach nie wolno jezdzic na takich oponach. Oplem z 205/55/16 tez nie mozna bylo smigac w DE ale juz w NL juz mozna bylo i na takich oponach auto przyciagnalem z Didam. W PL nie ma wymogow przestrzegania parametrów opon- nie mamy w dowodzie wklepane jakie opony mamy miec na aucie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
amory przod maja 61% na maszynie wyskoczylo ze dobrze tyl 50% i tez komunikat ze jest ok
Wcześniej Octavia 2000r 1.9TDI AGR 116KM
Teraz
Alhambra 1998 1.9TDI AFN 132KM by TUNE UP

Odpowiedz
#13
@wesol, mi się wydaje czy twój post był skierowany do mnie w związku z jakimś katalogiem?
Jeśli tak to nie rozumiem bo nie mówię nic o wymiarach opon i katalogach. Tyle że na chłopski rozum wydaje mi się iż opony o małej nośności są miększe niż np. reinforced i pod wpływem takiej wagi może zachodzić efekt taki sam jak przy zbyt niskim ciśnieniu.
Ciśnienie w oponach powinno być wyszczególnione na naklejce na drzwiach kierowcy.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
#14
Naklejka jest nawet na wlewie tylko ze tam sa napisane tylko rozmiary opon i cisnienie ale nic o nosnosci opony
Pytalem sie u kumpla ktory robi w oponach i mowi ze do takiego modelu nie trzeba jeszcze stosowac opon wzmacnianych (czy tez o większej nosnosci)
A mi sie wydaje ze opona moze troche wykladac sie na zakretach i lekko ciac brzegi Ale to sa tylko moje sugestie i dlatego zalozylem watek Moze ktos sie juz spotkal z takim przypadkiem a jak nie to bedzie dla nastepnychSmile
O ile oczywiscie rozwiazemy problemSmile
na oponie jest napisane 96W
Wcześniej Octavia 2000r 1.9TDI AGR 116KM
Teraz
Alhambra 1998 1.9TDI AFN 132KM by TUNE UP

Odpowiedz
#15
Jeżeli nie masz nic o nośności, to podsyłam Ci tabelkę z instrukcji Galaxy. Twojego rozmiaru rzeczywiście nie ma, ale zobacz indeksy nośności tych, które są podane.

W galaxy naklejka "oponowa" jest na słupku w drzwiach pasażera (przód).

[Obrazek: 45aa440ecba7.jpg]
Odpowiedz
#16
tak tylko tu sa podane opony 16 a ja mam orginalnie 15 i takie mam
Wcześniej Octavia 2000r 1.9TDI AGR 116KM
Teraz
Alhambra 1998 1.9TDI AFN 132KM by TUNE UP

Odpowiedz




#17
dolacze do was z moim problemom, otóż delikatnie ściąga mi auto w lewo i scina mi wewnętrzną strone lewej przedniej opony. Luzów zero, zawieszenie robione, zbieżność ok od czego tak się dzieje ?
seat alhambra 1,8T
Odpowiedz
#18
(26-08-2014, 21:23)duszek11 napisał(a): na oponie jest napisane 96W

Opona wzmocniona rf reinforced - cóż to za określenie ? żargonowe nazewnictwo opon do dostawczka podobnie jak żargonem również jest XL tu mnie Ford zadziwia trochę tą instrukcją

Poprawne i właściwe wg mnie to indeks nośności i indeks prędkości - ten który podajesz 96 to 710kg a W to 270km/h dodatkowo w oponach z indeksem W obciążenie powinno być zmniejszane o 5% co każde 10km/h w przedziale między 240 a 270km/h lecz to raczej nie dot. SGA

Producent określa dla pojazdu wartości dla ogumienia podstawowego i zamiennego, określane jest również ciśnienie dla opony i homologuje pojazd dla takowych i tyle.
Czerwony podał Ci tabelke z Galaxiaka - Wszystko reszta to wydumki i eksperymenty
Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
Odpowiedz
#19
Panowie ale oczym ta rozmowa producent przewidział opony o odpowiedniej nośności i takie powinny być stosowanie innych jest jak już pisałem brakiem odpowiedzialności za siebie i nnnych użytkowników. I prosze nie krzyczeć że cena bo cena to może 20 zł różnicy a czasmem nie. zresztą były przykłady w wątku o oponach.

Wracając do ciecia opon:
Sprawdź sworznie wahacza, a ja osobiście stawiam na amortyzatory to co napisałeś to żaden wynik dla mnie one są do wymiany.
Zresztą już kiedyś pisałem na ten temat miałem ponad 70% amory i ciachało opopony po wymianie amora na nowe problem zniknął.
Niestety opony zciachane będą huczeć w czasie jazdy no i wypada albo jeździć na nich do końca i słuchać huczenia w aucie, lub wymienić.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#20
I tu kolega daneczek ma rację,amory do wymiany i tytuł tematu na 'tanie opony' Smile
Galaxy AUY
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nadmierne wewnętrzne zuzycie tylnych opon Thomas007 0 623 26-04-2021, 20:21
Ostatni post: Thomas007
  Pytanie dotyczące Opon letnich i zimowych. Czy mogę zrobić tak jak ja myślę? ;) Submix 6 2,681 18-06-2017, 17:03
Ostatni post: wesol
  Różnice w szerokości opon 195 a 205 .... Tybur 23 18,891 25-02-2015, 19:30
Ostatni post: wesol
  zabkowanie opon carsontaxi 10 6,423 18-11-2014, 08:15
Ostatni post: robertkol
  Prośba o pomoc w wyborze opon badgerman 23 10,907 03-09-2013, 21:37
Ostatni post: pagio1

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości