Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Audio a alternator z akumulatorem
#11
Tak kol. Wesol napisał, fabryki czasami lepiej grają niż "coś tam". Wystarczy niewielki sybwooferek żeby nadgonić to czego z głośników nie wyciągniesz czyli niskiego dołu i nie chodzi tu o słyszenie cię z 1km czy dzwoniącą rejestrację a w środku nawet nie wiesz co gra. Dużo więcej dały by ci wygłuszenie drzwi niż wymiana przewodów no chyba że masz zamiar w jakość dźwięku zainwestować 4 tysie wtedy przewody bym powymieniał. Tak jak wspomniano wcześniej nie napisałeś nawet jaki masz patefon założony.
Odpowiedz




#12
z drzwi niskiego dołu ? nieuzyskasz ? co wy to piszecie Smile zapraszam do kudowy na odłsuch moich drzwi Smile i inwestycje jakie w nie zrobiłem to maty z allegro te bitumiczne najtańsze podjarze za całosc dałem 100 zł przewody grubsze około 10 poszło koszt jakis 25 zł głośniki hertz 210 zł wzmacniacz magnat uzywka 150 zł blachy miałem za darmo bo drzwi sharana mają MEGA otwory technologiczne Smile i dystansy to juz były gratis do głośników drewniane impregnowane pracy pare H Smile efekt zadowalający żona mówi wyłąncz skrzynie bo mam zabudowany 38 cm w bagazniku a tu sie okazuje ze skrzynia wyłączona i bass sam z drzwi leci Smile drzwi są duże więc są możliwosci do car audio Smile ja osobiscie na drugi rok tapicerki będe przerabiał z przodu i wyciągał przed tapicerke 20 cm alpine Smile narazie to tylko plany moze żona kupi pod choinke na świeta Smile jak będę grzeczny Smile panowie niebac sie inwestycji w to auto bo to napewno zagra jak dobrze wszystko porobicie Smile a co do ori głośników to hmm te które wyciągałem grały na tyle dobrze ze ojsciec do galaxy mk 1 sobie je dał i dalej grają Smile dla mnie to było sporo za mało .
Odpowiedz
#13
Jeszcze trzeba mieć czas na takie zabawy a jak go nie masz zjeżdżam na oryginałach z basem, dokładam nieduży subek i też jest efekt tyle że bez dłubaniny.
Odpowiedz
#14
no jaki to efekt skoro ci z tyłu dudni a po bokach coś cos gra Smile no jak kto woli Smile ja z moim audio walczyłem rok bo własnie tego czasu to ja niemiałem i niemam i zawsze coś zaczne a za miesiąc dwa a nawet trzy kończe Smile
Odpowiedz
#15
Radio mam na razie Blaupunkt Werke Seat Elba ;P (jak nie wylicytuję nic konkretnego to zmienię na też coś z Blaupunkta - chyba na London bo kolega ma i się sprawdza). Subwoofer odpada od samego początku (nie chcę wozić skrzynki jak na banany na stałe w aucie - wożę 6 siedzeń i czasem bagażnik już jest mały.
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#16
A kto ci skrzynie dużą każe wozić. Ja mam taki i byś się zdziwił jak gra, aktywny oczywiście a wymiary jego to 250 x 272/202 x 260
http://www.blaupunkt.com/nc/blaupunkt-wo...ngle/3672/
Odpowiedz




#17
No dobrze - czyli rozumiem że takie coś byłoby optymalne?
Radio (pewno niebawem i tak zmienię): BLAUPUNKT MELBOURNE 120 (4x 20/45 )
Głośniki przód jako średnio tonowe zostają fabryczne
Tył jako bas PowerBass - znalazłem niedrogie Powerbassy : Powerbass S-65T 99 PLN / kpl 2 szt - tylko nieco parametry dziwią 87dB, 63-20000Hz. No i niby płytki montaż, głębokość 54mm - jak to upchnąć na tylne drzwi skoro głębokość montażową mają 50 mm?

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/20...1382522588
Seat Alhambra 2001 r.
1,9 TDI AUY 115 KM
BASIS ale go rozbudowuję Wink
Odpowiedz
#18
jesli zamierzasz "podkrecać" swoje nagłośnienie dodajac np wzmacniacz tube itp to proponuję zmienić regulator napiecia w alternatorze na mocniejszy (takiego używają kierowcy taxi) tak aby przy większym obciazeniu nie było problemu z niedoładowanym aku
Odpowiedz
#19
kolego Pasiak nie widziałem w setkach instalacji żeby ktoś wzmaka dokładał i modyfikował osprzęt altka. Dla większego poboru wystarczy dobry kondensator.[/u]
Odpowiedz
#20
co ma regulator to nie wiem. On ma ustalac napiecie jakie ma byc na instalacji. JElsi bedzie dawal regulator wiekszy prad to w zasadzie ltek bedzie ladowal aku w nieskonczonaosc bo ten nie uzyska nigdy takiego napiecia by juz przestac go ladować. Generalnie zadaniem regulatora jest podawanie wiekszego pradu by podniesc napiecie nieco jak jest duze obciazenie w instalacji badz aku jest rozladowany dosc znacznie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wymiana audio w galaxy 02 feri-acz 7 3,175 30-10-2018, 15:33
Ostatni post: kalamb
  car audio sharan by saltech saltech 16 4,754 22-03-2018, 11:19
Ostatni post: saltech
  Ford Galaxy MK II audio z monitorów w zagłówkach Doki 1 2,796 26-06-2013, 23:59
Ostatni post: moherydz
  Audio GALAXY MK2 (2001) (POMOCY!!!) boofet 4 4,382 11-10-2012, 15:19
Ostatni post: daneczek76
  Car-Audio Ground Zero by Sharan Mario SharanVR6 22 15,730 03-01-2012, 21:20
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości