Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
(19-10-2013, 19:17)wesol napisał(a): widze ze wszyscy juz na zimówki przechodza. W moim rejonie chyba jeszcze nie pora na zmiany laczków. Jeszcze sie wstrzymam.

Ja także, w tygodniu ma być ~20 stopni Big Grin
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Dzisiaj sharan dokładnie umyty + przejechany QD. Ostatnio go zaniedbałem bo nie miałem w ogóle czasu i od 2 tyg nie miał porządnego mycia, tylko "karcherem" przepłukany był.

Pomimo że na początku lata robiłem zaciski przód + tył - to ostatnio zaczęły mi piszczeć klocki, myślałem że coś blokuje - więc rozebrane zaciski przód + tył i nasmarowane / przeczyszczone ponownie. - Dalej piszczy Dodgy za to z przodu już biednie z klockami ( w prawdzie minimalnie powyżej granicy "czujników" jest ale ja wolę wymieniać tego typu części wcześniej niż później ... do tego to piszczenie teraz dochodzi które irytuje ... ) w pon. zamawiam na przód klocki EBC - zobaczymy jak się będą sprawowały.
Może komuś się przyda:
EBC Ultimax ( "czarne" zamienniki oryginałów ) - 176zł komplet na przód tarcza 300mm.
EBC Greenstuff - 440zł komplet przód tarcza 300mm.
ATE - 250zł komplet.
ATE w InterCars'ie - 350zł komplet.

Chciałem brać Greenstuff , ale stwierdziłem że to pierwsze klocki EBC jak dla mnie ( wcześniej tylko ATE ) więc spróbuję tańsze + do starej tarczy. A jak będą się dobrze sprawowały to po tych klockach prawdopodobnie będę nowe tarcze zakładał to wpadną Green stuff'y.

Co do opon - to też się wstrzymuję / bym się wstrzymał ... jednak 2 dni temu zostałem zmuszony do wymiany przodu na zimówki.
Rozwaliłem oponę letnią ( bok opony ) nie wiem sam na czym AngryAngry wygląda jak by było minimalne nacięcie 0,5-1cm z zewnątrz ledwo widoczne. Od środka po "wygięciu" widać dziurkę wielkości małego gwózdka.
Jako że to bok opony to jak jechałem do wulkanizatora to już coś czułem że średnio z tym będzie - moje przypuszczenia się potwierdziły, takiego uszkodzenia się nie naprawia. I przez takie gó*no Conti SPC 5 po ledwo nie całym sezonie letnim do wyjeb... Angry
- 500zł z kieszeni, a się zdenerwowałem.

Teraz przód zimowy 195... tył letni 225 Big Grin

Dzisiaj jeszcze umyte felgi alum. na zimę - ( najpierw jakimś kwasem, potem usuwanie smoły, na końcu usuwanie zanieczyszczeń metalicznych ) - tak zapieczony pył jest w rantach że pomimo kilku prób czyszczenia i tak nie udało się idealnie ich wymyć.
Czyściutkie można powiedzieć że przygotowane do zmiany koloru z oryginalnie srebrnego na ... inny, coś odświeżonego chce zapodać do auta. Jak skończę z nimi to zapodam fotki z prac.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
ja załatwiłem dwie przednie opony dlatego zmieniłem całość na zimeSmile
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
wczoraj zmienione amorki tył bo juz w styczniu miały z tyłu 42 % i mega korozja dziura itp od jakiegos czasu był z tyłu stukot mechanik na przeglądzie stwierdził to gumy na stabilizatorze z tyłu a jednak po zmianie dalej było słychac stukot po zmianie amorków cisza Smile ze szczescia po 3 miesiącach niemycia auta z braku czasu umyty poodkurzany dywaniki karcherem wyprane dziś z rana miałem srodek myc i z zewnątrz meguarem potraktować i fotki dla ( Arrowa porobic wreszcie sorki ze tak pózno Smile ) ale jak zwykle deeeeszcz Sad miała byc zmiana dzis tez 18 na 16 zima za pare dni jade w trase do rodziny łącznie 800 km zima sie juz przyda ale dobra pogoda do przygotowania auta tez by sie przydała Wink miłego dnia wszystkim Smile
Odpowiedz
Wczoraj wymieniony olej, wszystkie filtry i czujnik temperatury płynu.
VW SHARAN 1.9TDI 130KM (HIGHLINE)
FIAT GRANDE PUNTO 1.3MultiJet16v 90KM (EMOTION)
www.profima.pl
Odpowiedz
no nareszcie dołożyłem manetki z tempomatem i o dziwo bez aktywacji w kompie działa bez zarzutu ,coś mi tu śmierdzi że ktoś przede mną ( czyt. autohandel)zmienił manetki na zwykłe a tempo było już fabrycznie.Jedno dołożone ale teraz znowu kabloteka w drzwiach szwankuje już drugi raz będę musiał tam dłubać.
Odpowiedz




(20-10-2013, 20:37)robertsalar napisał(a): no nareszcie dołożyłem manetki z tempomatem i o dziwo bez aktywacji w kompie działa bez zarzutu ,coś mi tu śmierdzi że ktoś przede mną ( czyt. autohandel)zmienił manetki na zwykłe a tempo było już fabrycznie.
Zawsze można to zweryfikować po VIN. Jeden kolega mi sprawdzał też kiedyś Smile

Odpowiedz
Zamontowałem czujniki cofania
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4463 - link do tematu
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
bez fotek sie nie liczy Smile
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
(23-10-2013, 18:58)RAFFEN napisał(a): bez fotek sie nie liczy Smile

Są i fotki Tongue
EDIT:
A nawet filmik Big Grin
Dodałem link w poście wyżej.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości