Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spojler zderzaka, hokej
#11
Jak się podoba to najważniejsze, tylko na krawężniki uważać i git.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#12
Pytanie trochę naiwne: po co to? Czy coś daje poza optycznym efektem?

Pytam, bo mi się podoba wynalazek stosowany w Astrze G (ale zapewne w wielu innych samochodach) - mianowicie rodzaj "fartucha" pod zderzakiem zapinanego na wcisk (to ważne). Jest to świetny "system wczesnego ostrzegania" przed krawężnikami. Z kolei w Octavii, która ma tylko zderzak - monolit i nic więcej raz mało go nie urwałem, gdy wjechałem przodem na zbyt wysoki krawężnik (jak zjechać?).

No więc jeszcze raz: czy ta dokładka coś daje oprócz wyglądu?
Odpowiedz
#13
Ja pierdziele, aleście się uczepili. Nie podoba się wam - ok, nie chcecie - nikt was nie zmusza. Jeżeli właścicielowi się podoba - super sprawa. Mnie również się podoba.

Pytanie czy daje coś więcej - musi? Czy alu 17" dają coś więcej niż 16"? Czy lotka na klapie bagażnika coś daje w przeciwieństwie do jej braku? Czy lusterka w kolorze auta dają coś więcej niż nielakierowane? Ludzie, odpuście...
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#14
a mi sie podoba ja tez bede zakladal ta sama lotke tylko bedzie zaszpachlowane laczenie i pomalowane w kolor, pozdr
Odpowiedz
#15
Kolego Rodzynek - co odpuścić? Proste pytanie zadałem bez sarkazmu i bez przychrzaniania się.
Odpowiedz
#16
Czerwony - do czego Ci potrzebna odpowiedź, po co to pytanie?
lukaszm8404 - pomyśl, czy to ma sens - zderzak jest w miarę sztywny, dokładka elastyczniejsza, szpachla będzie pękać przy najmniejszym uderzeniu i efekt będzie jeszcze brzydszy.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz




#17
szpachla z wloknem tak szybko nie peknie

Odpowiedz
#18
To racja Smile
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#19
Co do tego spoilera zderzaka to u kolegi "Uciek" wygląda ona na bardziej pasującą (to jest ta sama dokładka? chyba nie)
Natomiast u kolegi Scrappy wygląda jak dla mnie trochę gorzej ( tak jak by była węższa i "załamanie" w innym miejscu jak zderzak ) - ale co tu dużo mówić jak zdjęcie też nie jest najlepsze i w rzeczywistości wygląda pewnie dużo lepiej. + Jak sam kolega mówił że coś tam trochę obite i może nie pasować.
Duży + za chęci zmian i ich wykonanie.
Dodatkowo jak bym miał jeszcze starszego Sharana to bym też chciał taką dokładkę bo oryginalna ( pod kątem prostym ) nie była zbyt dobrym rozwiązaniem bo o co nie zahaczyłem czy przy wjeździe czy zjeździe to już się wypinała. Nawet kilka razy mi cała "odpadła"
A taka jak tutaj ( i też w nowszych Sharanach - jak mój teraz ) jest "opływowa" i ma dużo mniejsze szanse że wypadnie bo jest dużo ciężej ją "zadrzeć".
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#20
Mam zamiar ściągnąć zderzak i poprawić po tym obtarciu to wtedy postaram się go lepiej dopasować. Wiem że nie wszystkim się to podoba, chciałem pokazać jak ja to zrobiłem i wszelkie uwagi są dla mnie bardzo ważne. Druga sprawa to przy montażu przydałby się ktoś do pomocy, bo jak go montowałem to momentami musiałem go głową trzymać i po omacku przykręcając śruby.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaka zaślepka do zderzaka (Sharan 2002r) The Matta 10 3,157 07-03-2017, 00:16
Ostatni post: Bogos
  Listwy na rogach przedniego zderzaka rodzynek 8 5,431 16-04-2013, 21:25
Ostatni post: rodzynek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości