Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bezczelne zlodziejstwo !!!
#1
Moja frustracja, oburzenie i zwykle wk...e siegnely zenitu.
Nie mogę przytoczyć na tym forum słów jakimi chce nazwać tego złodzieja, ale postaram sie opanowac i po krotce opisac:
Wczoraj rano, po odpaleniu Aluska zaryczala okrutnie. Bylo to o tyle dziwne ze na stan mojej wiedzy uklad wydechowy byl w znakomitym stanie.
Podjechałem wiec do znajomego mechanika, podnieśliśmy samochod, a tu..!!! BRAK 92 cm ODCINKA UKŁADU WYDECHOWEGO !!!
Oczywiście tego z oryginalnym platynowym katalizatorem.

W nocy, pod oknem mojego domu, w ogrodzeniu, na podjeździe, jakis pier... kut..., podp... mi kawal ukl wydechowego, przy okazji rozwalajac plot i zamontowany na nim swiateczny waz swietlny. Bo bylo pewnie za jasno !

Rura jest z obu stron precyzyjne ucieta, na policji powiedzieli ze to mogla byc mikro gomowka akumulatorowa.
Jak dla mnie to mógł być nawet miecz swietlny Jedai ! Mam to gdzieś!
Ja chce moj katalizator !!!!!!!!
Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
Odpowiedz




#2
Myslalem o podobnym temacie a właściwie jak zabezpieczyć sie przed tego typu złodziejami , ostatio w mojej okolicy jest ich plaga , kradną szczególnie z busów ale z braku laku też w osobowych , z racji tego iż SGA są wysokie złodzieje KATów rozglądaja sie za tego typu samochodami . Można samemu wyciąć go za wczasuSmile ale to też nie za dobre rozwiąznie tymbardziej dla kogoś kto jeździ za granice bo w niektórych krajach za brak KATA można narazić sie na dość poważne konsekwencje - znane mi są takie przypadki , kupno nowego to spory wydatek ale podobny problem jest ze złomem gdzie giną np. całe bramy i inne metalowe elelemty .Jeśli wiesz jak wyglądał twój to warto pojeździc po okolicznych punktach skupu które mają obowiązek spisać sprzedających - kiedys tym sposobem znajomy odzyskał KATA a przy okazji złapali pasera oraz złodzieja ...

Pozdrawiam ..
Odpowiedz
#3
najlepszym zabezpieczeniem jest oczywiście garaż. Możemy też oznaczyć UV nasz katalizator gdzieś od góry i wtedy mamy problem rozwiązany w razie "poszukiwań".
Odpowiedz
#4
Mój katalizator był duży, srebrny i cały. W zyciu widziałem go ze dwa razy. W zyciu bym nie wpadl na to ze jakis baran wejdzie na moj ogród i ukradnie mi pół układu wydechowego !!!!
Ludzie ! Przecież ten samochod ma 12 lat !!! Kur....! Gdzie my żyjemy ??? w trzecim świecie...!???
Do giełdy w podpoznanskim Przezmierowie mam 10 km,
Ale nie pojadę go tam odkupywac !!!
Kupię jakaś tanią podrube i tyle...!
Alhambra Allrad Sport 1,9 TDI 4Motion
Subaru Justy 1,3 4WD 1996 (do zabawy Wink)
Odpowiedz
#5
olej ten kat. Wspawaj rurke albo jakis tlumik przypominajacy nieco kata i tyle. Co do tego ustrojstwa to coprawda nie jestem za wycinaniem ale nie ma co żalowac jedynie to ze za niego mozna bylo wyhaczyc z 600-700 zl. Na Europie tez juz nic nie zwojujesz z tym katem bo i tak zadnej juz normy nie spelnia i do wiekszego miasta i tak nie wjedziesz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
co do kata to faktycznie że wstawia się atrapy i tak jeździ. a co do samego złodziejstwa to szok! serio... zobaczcie do czego ludzie są zdolni i jak bezkarnie się czują! wstyd i hańba!
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#7
to to jeszcze nic bo to temat znany jest i teraz to kradną juz DPFy raczej. Koledze w Wa-wie buchneli zderzak przedni od bertony na parkingu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
to ja dodam w kwestii zabezpieczeń... ja mam czujnik uderzeniowy w aucie, lekkie puknięcie, mniemam, że na drżenie gumówki by zareagował. Auto przy lekkim uderzeniu - kot itp, zawyje krótko, mocniejsze, włączy się alarm. Działa jak łebki piłką grają, jak ktoś nie umie parkować. Super sprawa, jeśli dobrze wyregulowana i koszt jakieś grosze - teraz z 50zł...
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#9
(06-01-2013, 19:43)stasio59 napisał(a): to jest podyktowane bezrobociem w kraju, i do takich własnie pomysłów sie ludzie targną ,bo jest wiadomo ze chwila strachu, a maja towar z którego dostanie pare złotych, no chyba ze jest magik i z kata wycisnie to co tam w nim siedzi ,a jest tego cho cho ,no i równiez do nie typowych aut sa szpece co działaja na zamówienie, upatrza model i wio ,

Nie tylko bezrobociem ale małymi karami, jakby tak przyłapany złodziej musiał oddać za takiego kata 30tyś zł i ściąganie kasy odbywało się nie tylko z niego ale, żona/matka/ojciec/brat i wszyscy z rodziny to byłoby spokojnie.
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#10
Dokładnie Kary powinny być surowe!!! U mnie w Dani np jest takie prawo że za posiadanie noża w miejscu publicznym np jeżeli znaleziono nóż u pracownika budowlanego to grozi mu tydzień więzienia (jeżeli wykroczenie było któryś raz z kolei) za pierwszy raz grozi grzywna 3.000dkk (1500zł)
SHARAN 1,9TDI ASZ HIGHLINE
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości