Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Półosie i przeguby
Przedluzenie nie jest istotne bo gdyby tak bylobto by nie wydluzali o 5mm czy 10mm tylko wydluzyliby o 5 cm. Poza tym trzeba rozumiec zasade dzialania tego polaczenia. To ze wypisuja ze to od soli od wody sie psuje/wyrabia nie znaczy ze jest to prawda.
Ciekawe wlasnie jak z tymi przegubami. Teoretycznie powinny byc mocniejsze tyle ze mi sie przypomina ze pare przedliftow tez robilem i tam tez polosie siadaly. A w przedliftach tdi mial dosc maly niuton bo nawet nie 250 gdzie polift mial juz ponad 300. Ja kombinowalem nieco inaczej bo przegub mial byc umnie wymienna czescia. Czyli siadzie to ide kupuje nowy w rozsadnej monecie a sama czesc jest dosc tania jak na gkn i pochodzi od silnika 2xx koni co dawalo wieksza gwarancje wytrzymalosci. Jednakze sprzedalem taki zestaw i powrot na te ori od audi z mala modyfikacja tez sie sprawdzaja.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Wesol napisz jako to modyfikacja tych z audi ?? , Zakupiłem profilaktycznie cała pół os z b6 3,0 Quattro , Co będę musiał przerobić wrazie jak by co ;-) ?
Odpowiedz
JAK najlepiej wyjąc krzyżak z przegubu audi , trzeba rozpiłować to wiem takie małe złamki , ale ostatnio jak to robiłem najpierw musiałem dokładnie wymyć go ze smaru bo pilniczek nie bardzo piłuje po smarze ;-( , no i zajęło mi to prawie cały dzień , Macie jakieś inne szybsze metody ? bo zabieram sie za wymianę z drugiej strony
Odpowiedz
Szlifierka paluszkowa tzw prosta robie to w 3 minuty.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
dzisiaj przyszla półoś i 2 wew przeguby homokinetyczne Wink


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
jak zamontujesz napisz o efektach
Odpowiedz




Efekty jak efekty nie ma luzu na posredniej ośce wiec jest bajka. I wieloklin na polosi orginal ma 4cm a wzmocniona ma 15cm . Czuc roznice przy wciskaniu sprzegla. Nie szarpie jest idelanie. Polos miala luz na wieloklinie 7mm dziwo ze jezdzil.
Polecam moto mat z torunia. Nie mylić z motomax.
Dodam ze przeguby sa z czesci GKN wlacznie ze smarem.
Odpowiedz
Zalezy co mowisz luz 7mm bo jesli patrzac na luz po luku na oponie kola to nawet dosc malo natomiast na przegubie patrzac to dosc znacznie na granicy juz sciecia tych frezow. Ale dlugosc tu az tak duza nie jest potrzebna. Oni pisuja bzdury ze woda i sol niszczy to polaczenie. Czemu wlasnie motomax kiedys robil polaczenie tez mocno przedluzane i do tego z frezem takim konkretnym o drubosci nawer 7 czy 8 mm . Czemu sie z tego wycofal. Oryginal nie ma nawet tych 4 cm. Ma duzo mniej. Przeguby sa okej. Przy prawidlowym uzytkowaniu beda znosic duze obciazenia i pozyja dlugo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Tak luz na wieloklinie prawie sie przekrecilo
Nie wiem ale mam dziwne odczucia co do dzwieku. Czy przeguby i polos moga generowac halas ?? Takie buczenie przy przyspieszaniu...
Mam turbo k04-064 wiec beda mialy co przenosic Smile
Montaz juz wkrotce.
Odpowiedz
Panowie taki problem - ruszam z jedynki, puszczam gaz, wciskam sprzęgło bum odczucie takie jakby wpadło się w dziurę kołami dosyć głośny dzwięk aż budą trzepie, potem znowu dwójka bum i tak samo, przy 3-ce i tak dalej efekt mniej zauważalny.
Dzieje się tak, gdy wolno zmieniam biegi, zjawisko tak wnioskuje wydobywa się z układu napędowego. Poduchy sprawdzałem. Przeguby wew.??
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Półosie sharan 4Motion Strazak93 1 1,377 07-03-2019, 14:27
Ostatni post: arekkrosno
  Legendarne przeguby... Pomocy! MelGrzybson 21 8,423 03-02-2016, 23:53
Ostatni post: toma126
  Przeniesienie napędu Sharan V6 /Półosie i przeguby/ bugi78 10 6,288 21-12-2014, 01:19
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości