Ocena wątku:
  • 52 głosów - średnia: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kontrolka esp/abs - świeci/mruga - problemy
Słuchajcie chyba naprawiłem to (2 dni się nie zapaliła kontrolka ESP) Przy wymianie pompy rok temu zalały mi się płynem wtyczki od czujników g201 i g214 początkowo myślałem, że to czujnik stopu bo tez w tym czasie zaczął nawalać ale obwód tempomatu był ok nigdy nie rozłączał - na tym obwodzie też chyba ABS odczytuje informacje o wciśniętym pedale hamulca. Przy okazji wymieniłem czujnik g201 ze starej pompy - dużo płynu nie uleciało przy zamkniętym korku. wyczyściłem również wtyczki. W blokach pomiarowych wcześniej ciśnienie się wahało raz poniżej raz powyżej 8 bar bez dotykania pedału hamulca i to było powodem pojawiania się błędu. Co do czujników to chyba nie warto kupować osobno całą pompę kupiłem z 2 czujnikami za 70 zł używkę. Po wymianie czujnika zrobiłem jeszcze raz "basic settings" 066.
Odpowiedz




Trochę offtopic ale mam dla was ciekawy artykuł dotyczący kontrolek w samochodzie http://www.iparts.pl/artykuly/kontrolki-...e,241.html może przyda wam się jeśli nie będziecie wiedzieli jaki kolor za co odpowiada podczas świecenia kontrolek.
Odpowiedz
Opisuję swój przypadek ponieważ w wątkach nikt o takim nie pisał(Alhambra 2002) sygnalizacji uszkodzenia ESP, lampka zapaliła się podczas jazdy, poczytałem na forum sprawdziłem wątki opisane przez kolegów a ponieważ usterka dalej występowała wszedłem w kanale pod samochód i obejrzałem jakie czujniki przychodzą do kół ku mojemu zdziwieniu do jednego koła konkretnie prawego z tyłu jest podłączony dodatkowo czujnik zużycia klocków.Czujnik jest o tyle ciekawy że do klocka przychodzą dwa przewody a spowodowanie przerwy między nimi powoduje między innymi uszkodzenie ESP co łatwo sprawdzić zakładając mostek. Być może mój przypadek komuś pomoże. Pozdrawiam kolegów forumowiczów.
Odpowiedz
Czujniki zuzycia nie maja powiazania a tymbardziej przerwanie tego obwodu. Problematyczna bywa skrzynka bezpiecznikowa ta na aku. Tam jest bezpiecznik od absu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam.

Teoretycznie jest możliwe, ponieważ do tylnego prawego koła (choć nie tylko) przychodzi czujnik zużycia klocków z czujnikiem abs w jednej wiązce, który tylko końcami jest rozgałęziony więc jeśli przewody we wspólnym odcinku wiązki/pin-y we wtyczce zwierają jest taka sytuacja prawdopodobna, chociaż ja takiej nie miałem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ale te kable normalnie sa zwarte do tego przy juz konczacych sie klockach do masy na tarczy hamulcowej masuje. Oba czyjniki mam pominiete i tylko kabelki trzeba bylo zewrzec razem bo wywalalo ze koniec klockow.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Witam.

Wszystko się zgadza tylko nie o to mi chodzi, jak weźmiesz przewód od czujnika abs-u i zużycia klocków to na krótkim odcinku idą one we wspólnym kablu i jeżeli na tym odcinku/bądź we wtyczce na jego końcu, jakimś cudem, dojdzie do przełamania kabli/zwarcia pin-ów i masa z czujnika zużycia zewrze się z sygnałowym z czujnika abs-u to może taki efekt wystąpić, trzeba by sprawdzić doświadczalnie.

Pozdrawiam
Odpowiedz
A tak to sie zgadza. Tak jak wez taki kabel i polacz go z plusem na aku. Mozna usmazyc kazdy sterownik/modul.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam,

Wyskakuje mi błąd 812, włącza się kontrolka esp i jak jadę to co jakiś czas podszarpuje, po ponownym uruchomieniu problem wraca. Co mogę z tym zrobić bo czytam że do wymiany serwo lub można czujnik hamulca spróbować wyczyscic itp. A jak jest przy automacie, pomozecie?


Pozdrawiam
Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
Odpowiedz
Nie istnieje taki blad jak 812.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sharan 1.8T, reset licznika, kontrolka ESP, wskaźnik ładowania Cezaryk 1 39 02-05-2024, 16:05
Ostatni post: Niemago
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 121,519 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Kontrolka airbag/poduszki powietrznej ono79 124 40,576 19-07-2023, 10:40
Ostatni post: wesol
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 2,984 07-07-2023, 22:20
Ostatni post: PabloLG
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 89,105 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  kontrolka ESP - przykładowe rozwiązanie problemu rodzynek 5 2,464 11-09-2022, 09:37
Ostatni post: adrianb
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 391 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,788 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,299 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,663 26-08-2020, 13:07
Ostatni post: gilas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości