Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu
#16
Witam
Panowie odświeżę trochę kotleta, tylko w kierunku ładowania akumulatora przez alternator. Mój szarik ma już prawie 9 lat i ostatnio zauważyłem że po kilku dniach postoju w garażu coś ledwo kręci. Auto zawsze dobrze paliło od strzała więc po kolejnym dłuższym postoju sprawdziłem napięcie akumulatora i miałem na klemach 12,2 V (garaż ogrzewany). Postanowiłem więc wymienić aku na AGM CENTRA parametry te same. Zmierzyliśmy prąd ładowania na nowym aku i wynosił 12,8v , po przyjechaniu do domu zmierzyłem na klemach jeszcze raz ładowanie i było 14,8 czy tak ma być, czy w sharanie 7N jest jakiś inny system regulacji czy zabezpieczenia, wiem że jest regulator napięcia w alternatorze i on reguluje. Jakieś 5 lat temu sprawdziłem ładowanie alternatora i wtedy było 13,6V i wtedy pomyślałem że jest coś na rzeczy ale odpuściłem i nic się nie działo. Dziwi mnie to że w poprzednim aucie (Passat B6) ładowanie zawsze było takie same i nie spadało po niżej14,4 V. Przez te wszystkie lata nigdy nie miałem problemu z akumulatorem , żadnych błędów, możecie u siebie sprawdzić jakie jest napięcie ładowania?, mam system SS więc może to ma znaczenie. Pozdrawiam.
Odpowiedz








Wiadomości w tym wątku
RE: Ładowanie akumulatora AGM do start-stopu - przez sharanik - 14-04-2021, 18:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości