Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można?
#5
Hej, problem rozwiązałem u siebie prowadząc odpowiednio przewód z wtyczką 10pin. Jedziemy z nim na około tylnego słupka, który dociska się do radia przewód prowadzimy z tyłu jak na załączonym zdjęciu.

Jest ciasno, ale radio do końca dochodzi i blokuje się w mocowaniach.


Po dłuższym zastanowieniu, doszedłem do wniosku, że nie będę na razie zmieniał radia na "wszystkomające" - temat odkładam w czasie, poza tym z auta korzystam sporadycznie, nie nacieszyłbym się tak, jak bym chciał.
Postanowiłem przetestować najtańsze możliwe rozwiązanie czyli zakup kabelka mini DIN 10 PIN>mini jack za 40 zł z przesyłką a da się kupić taniej Smile
np. http://allegro.pl/aux-line-in-adapter-vw...MDQzZjQ%3D
Chciałem zachować funkcjonalność zmieniarki a ponad to móc słuchać muzyki z mp3, używać nawigacji innej niż na fabrycznym sprzęcie.
Kiedyś może rozpiszę manual, na razie wrzucam fotki z przebiegu instalacji.

Rozbierałem to pierwszy raz, na spokojnie operacja do zamknięcia w 2 godziny.
PAMIĘTAJCIE, ŻE PO ODŁĄCZENIU RADIO BĘDZIE WOŁAĆ KOD ZABEZPIECZAJĄCY!!!

Skorzystałem z fabrycznego mocowania dla telefonu, nieco go przerabiając oraz końcówki mocowania telefonu do szyby. Wydało mi się to najlepszym rozwiązaniem, ponieważ smartfon jest pod ręką, nie muszę sięgać paluchem do samej szyby. Miało być funkcjonalnie, wygląd - kwestia gustu, chociaż się starałemBig Grin (malowane wkręty)
Rozwiązanie takie umożliwia po przełączeniu radia na AUX korzystanie w pełni z możliwości telefonu - słucham muzyki z karty pamięci, w tle nawigacja podaje wskazówki - mniej więcej o to mi chodziło. Był plan zmieniarki mp3 w miejsce fabrycznej, ale chciałem widzieć co słucham, chodzi o tytuły oraz zachowanie fabrycznej zmieniarki. Można też włączyć youtube.
Gdyby ktoś potrzebował pomocy, wskazówek - piszcie na PW, czy tu.

Osobiście nie uważam, żeby MFD było złą jednostką "grającą", jakość mnie zadowala, ale nie wydaje mi się mądrym rozwijanie tego sprzętu - mapy już nieaktualne, brak sterowania subwooferem, przerosło by to kosztami zakup dobrej jakości zamiennika.
Nie przesądzałbym zakupu auta od tego czy posiada MFD czy nie. Ja takiego dylematu nie miałem, ale daje wskazówkę dla przyszłych posiadaczy SGA, sprzęt jest stary, wykluczajcie więc ten argument sprzedawcy. Lepiej kupić tańsze auto, jeśli jest w porównywalnym stanie i kupić jakieś fajne radio 2DIN.


Załączone pliki
.pdf   Montaż AUX do MFD .pdf (Rozmiar: 2.62 MB / Pobrań: 38)
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Aux bez odlaczania zmieniarki. Czy można? - przez dyzioNR1 - 24-02-2017, 12:11

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Uruchomienie zmieniarki poza autem dyzioNR1 4 1,873 04-07-2019, 11:35
Ostatni post: dyzioNR1
  czy manetki od radia można podłączyć do nie oryginalnego? sebamixx 0 1,113 16-02-2017, 08:19
Ostatni post: sebamixx
  Jaki Emulator zmieniarki? Jak łączyć smartfon? Fura 4 4,372 05-06-2015, 16:36
Ostatni post: jackol
  sound2 czy mozna podłączyć mp3 pawcio 8 4,384 15-03-2015, 19:20
Ostatni post: Fred
  [Blaupunkt Beta 5] Emulator zmieniarki CD luka 1 2,438 28-12-2013, 22:27
Ostatni post: junak1956
  Naprawa Oryg. zmieniarki lub kupno uszkodzonej. piotto0 0 2,307 06-01-2013, 19:30
Ostatni post: piotto0
Lightbulb Mini ISO Niebieski - Kabel zmieniarki VW rozpisak pinów, zrób to sam daneczek76 0 7,523 06-02-2012, 13:50
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości