Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help
#1
Kiedyś na forum jeden użytkownik napisał, że "Zasysanie zapachu spalin na postoju przy uruchomionym silniku, to dość częste w naszych autkach. Pobór powietrza do naszych nawiewów niestety jest pod maską i jak wiatr od tyłu wieje to zaciąga spalinami z wydechu...".
Ja od wielu miesięcy próbuje dojść co powoduje w moim Sharanie zaciąganie spalin. Nie jest to jakieś super intensywne i w zasadzie chwilowe, praktycznie tylko ja jeżdząc tym samochodem zwracam na to uwagę. Ale jednak jest. Zastanawiałem się czy może to być zawiewanie z rury, aż trafiłem na wyżej cytowanego posta.
czy ktokolwiek z forumowiczów może to potwierdzić ? Spotkał się z taka sytuacją u kogoś innego ? Może gdzieś na innym forum.

Bezskutecznie próbuję dojść co jest źródłem spalinowego smrodku. Sprawdziłem wydech u 5 mechaników/tłumikarzy. JEST OK. EGR mam odpięty więc teoretycznie nie ma więcej miejsc gdzie mogłoby smrodzić spalinami.

KAŻDA sugestia mile widziana

Dzięki z góry za odpowiedź

pozdrawiam
Odpowiedz








Wiadomości w tym wątku
Zasysanie zapachu spalin... z rury ? Help - przez speque - 30-06-2014, 10:02

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0 BRT rura recylkulacji spalin EGR zamiana na inną blondiG 5 3,553 14-06-2016, 07:47
Ostatni post: blondiG
  Potrzebny numer rury filtr powietrza turbo tdi 110 mk1 donkol 5 2,722 05-01-2016, 19:19
Ostatni post: Jędrek Z
  Jaką Sharan 1,9td z 97r ma normę czystości spalin sharan_97 2 3,936 03-02-2010, 00:38
Ostatni post: sharan_97

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości