Ocena wątku:
Podwyższone obroty biegu jałowego
04-06-2019, 17:36
Post: #1
Podwyższone obroty biegu jałowego
Ostatnio zauważyłem w swoim Shariku, że na biegu jałowym są podwyższone obroty na ok 950 obr./min. Na początku myślałem, że to DPF się wypala ale po podłączeniu VCDS okazało się że jednak to nie DPF i to nie jest przyczyną podwyższonych obrotów.
Z moich obserwacji wynika, że obroty podnoszą się jak jest włączona klimatyzacja (ustawienia na auto i 22*C) a na zewnątrz jest dosyć ciepło 28-30*C. Czy w waszych autkach zaobserwowaliście coś podobnego? Rozumiem, że przy włączonej klimie podnoszą się delikatnie obroty, silnik pracuje pod obciążeniem ale tutaj chyba za duże te obroty Undecided
Wyłączę klimę, przegazuje auto i obroty wracają do normalnego poziomu ok. 800 obr/min.
Dodam, że wcześniej nie zauważyłem takiej zależności, obroty były na normalnym poziomie.
Na kompie jest jeden błąd, ale z tym błędem jeżdżę już 3 miesiące i był od samego początku jak kupiłem auto. Dodam, że nie działa funkcja start-stop, ktoś to wyłączył i być może jest to błąd od tego.
1 Fault Found:
02252 - Generator
004 - No Signal/Communication

Reasumując, szukać przyczyny podwyższonych obrotów czy nie ma się czym przejmować?Huh
Reklama





Wiadomości w tym wątku
Podwyższone obroty biegu jałowego - michal_turek - 04-06-2019 17:36

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name