Ocena wątku:
Uwaga na ceny OC po podwyżkach
13-01-2017, 16:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2017 16:24 przez skimir.)
Post: #1
Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Fakt dużych podwyżek OC był już zapowiadany, trudno na to coś poradzić.
Podwyżki weszły ale uważajcie na sprytne działanie firm ubezpieczeniowych.
Nie chcę tutaj podawać nazwy firmy aby nie krytykować ani nie reklamować, z resztą takie praktyki mogą być wszędzie.

Rok temu płaciłem OC za swojego sharana w dwóch ratach po 340zł. Ponieważ koniec OC zbliżał się w styczniu agent skontaktował się ze mną mailowo i przedstawił ofertę kontynuacji OC - 2 x 580zł. (mam wszystkie zniżki) Zdębiałem, zleciłem innemu znajomemu sprawdzenie ofert, po pobieżnym rozeznaniu wyszło, że różnice są plus minus 50zł na całości więc odpuściłem i prawie już opłaciłem tą kontynuację w firmie X. W międzyczasie, przed końcem OC otrzymałem listownie polisę z danymi do przelewu na 2 x 580zł.

Trzy dni przed końcem OC skontaktował się ze mną drugi agent z pytaniem czy już wykupiłem OC, w sumie prawie go zbyłem ale jakoś dałem się przekonać aby sprawdził oferty. Pół godziny później mam telefon, że najtaniej jest w firmie X - 780zł. Pytam dokładnie jak to możliwe, bo mam ofertę dokładnie z tej firmy za 1160zł. Agent wszystko sprawdza, wszystkie parametry - jest 780zł (tylko, że opłata jednorazowa, bo za 2 raty jest +10%). OK, +10% to i tak dalej mniej...
Mówię, że kupię to OC, po czym mam info, że faktycznie mogłem dostać droższą ofertę bo przy kontynuacji już nikt o klienta nie walczy.

Zabawa polegała na tym, że musiałem wypowiedzieć OC w firmie X a następnie wykupić polisę OC w tej samej firmie X. Paranoja ale 300zł piechotą nie chodzi.

Aby było śmieszniej firma X stwierdziła, że nie mogę już zrezygnować z tej polisy, którą otrzymałem. Powołałem się na prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni (w przypadku gdy umowa jest zawierana na odległość, telefonicznie lub mailowo), na co firma X odpowiedziała, że takie prawo mi nie przysługuje bo zawarłem umowę bezpośrednio z agentem (dziwne). Dopiero na mój argument w postaci: to pokażcie mi podpisaną przeze mnie polisę ze składką 2 x 580zł skoro zawierałem umowę bezpośrednio z agentem, gość z infolinii odpisał, że zgodnie z moja informacją aktywna polisa to ta tańsza a ta droższa zostaje anulowana wraz z wymagalnością składki... (oczywiście wszystko odbywało się przed zakończeniem starej polisy)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama





Wiadomości w tym wątku
Uwaga na ceny OC po podwyżkach - skimir - 13-01-2017 16:14

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mini AC, warto? Jakie ceny dla SGA? robertkol 3 2,897 16-04-2015 18:51
Ostatni post: marvin
  Wzrosną ceny obowiazkowego ubezpieczenia OC Mecenas 5 3,118 24-08-2014 00:31
Ostatni post: sp6qkx

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name