Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vw Sharan Klekocze ,dymi , źle pali
#11
No niestety wszystko na swoim miejscu jest :/ rozrząd ok , pompa ok , popychacze dobre, wałek rozrządu też ok ....dziś auto jedzie do innego magika może on coś poradzi..... znając życie to pewnie będzie jakaś pierdoła której nie umieją się doszukać :/
Odpowiedz




#12
co to znaczy rozrząd ok? mechanik przestawiał kąt wtrysku i było bez zmian czy tylko podniósl maskę zdjął osłonę i stwierdził że jest ok, bo to diesel a diesel musi dymic i klekotać?
Moja rada jest taka - zmień mechanika
Odpowiedz
#13
Jak nie masz innego rozwiązania, jedź do ASO niech Ci podepną vaga i powiedzą co i jak, oczywiście taniej by było gdzieś po garażach itp, możesz wrzucić tu jakieś logi, są sprytni może coś wyjdzie.Szukanie na ślepo raczej nie ma sensu.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#14
No właśnie dobre pytanie. Znaki mogą być ok ale tylko na oko. Żeby ocenić czy kąt na pompie jest ok to niestety musi być komputer.
Odpowiedz
#15
znaki jak znaki. w VPkach ma zalozyc blokade na wale korbowym a walek rozrzadu zblokowac odpowiednim plaskownikiem na koncu. W tym samym momencie ma idealnie pasowac pin blokujacy na kolo pompy. To juz 90% sukcesu bo kąt wtrysku powinien w tym momencie byc prawie idealny. Ja u siebie w PDku dwa razy sciagalem pasek rozrzadu i po zlozeniu go ponownie nawet nie musialem korygowac kąt synchronizacji bo byl praktycznie niezmieniony. W poprzednim VPku tez pare razy grzebalem i nie bylo problemów. Trzeba tylko to robic albo z glową albo z blokadami na rozrzadzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
co to znaczy ok to jeszcze nie wiem bo nie byłam po auto bo pojechało do innego mechanika co się zna na dieslach ..... auto było podpinane pod kompa i to nie raz i żadne błędy nie wyszły :/ Jutro tam jadę i zobaczę czy coś zrobili czy nie a jak nie to odbieram auto i szukam dalej kogoś kto mi wyleczy mojego szarika Wink
m-blue auto nie jest robione po garażach Wink
Odpowiedz




#17
może i nie jest, ale komp nie tylko błędy pokazuje, trzeba też umieć interpretować to co pokazuje poza błędami, chociaż akurat specem od tego nie jestem. Jeśli chodzi o ASO to jakoś nie uważam, żeby to była wyrocznia, bo często nie potrafią znaleźć byle pierdoły, ale jeśli się nie ma nikogo sprawdzonego, to na sam komputer można zaryzykować i podjechać.
Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Odpowiedz
#18
Ja bym bardziej raczej stawiał na niedomaganie popychaczy, może zły montaż,lub jakaś ich inna usterka. Auto przy zle złozonym rozrządie chodzi trochę inaczej. Tutaj bym sie przyjrzał bardziej popychacze i wałek rozrządu. Pozdro
Odpowiedz
#19
Przy źle złożonym rozrządzie chodzi jak sieczkarnia Smile dymi i nie bardzo chce jechać
Odpowiedz
#20
Będę wiedziała jutro o co chodzi... auto dalej u mechanika stoi mówił , że opcji może być wiele a jedną z nich może być klin na kole pasowym ..... będą też sprawdzać kompresje silnika .....
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  1.9TDI 110KM Sharan 99 KLEKOCZE Tragedia ninja-saj 108 23,960 23-02-2021, 14:47
Ostatni post: kalamb
Question Ile pali TDI ? spalanie sharan_97 597 519,195 21-12-2020, 18:48
Ostatni post: Mazur1908
  Ciężko pali na ciepłym 1.9 AFN Apbo 2 1,694 16-09-2019, 20:19
Ostatni post: Andstal
  jak zimny ciężko pali monikapawel.c@wp.pl 4 2,169 18-08-2019, 19:13
Ostatni post: wesol
  Słabo pali po dłuższym trzymaniu na zaplonie Niemago 0 753 12-08-2019, 18:02
Ostatni post: Niemago
  TDI - ciężko pali, błąd wałka rzorządu (g40) Funny Boy 41 21,757 14-10-2018, 21:39
Ostatni post: Bogos
  1.9 TDI - Dymi na zimnym i czuć rope Camillo 8 6,622 23-03-2017, 00:08
Ostatni post: dmusek
  Zimny nie pali djgerman80 15 4,498 23-11-2016, 12:54
Ostatni post: mamwi
  Auto zgasło i nie pali dar3k369 20 5,367 20-10-2016, 21:09
Ostatni post: wesol
  ASZ ciężko pali po postoju. Przemek W 53 19,299 12-10-2016, 19:23
Ostatni post: PAMONIUSZ

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości