Ocena wątku:
  • 25 głosów - średnia: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przyciemnianie szyb
#41
daneczek pisze dobrze. Nie przyciemniajcie w drzwiach przednich bo będziecie rwać folię podczas kontroli albo dowód poleci. Te małe trójkąciki z przodu też miałem, jednak w drzwiach przednich nie wolno mieć przyciemnionych ŻADNĄ folią.
Odpowiedz




#42
popieram mojego przedmówce , ale tak się zastanawiałem piotrek_1980 czy jeżeli szyby przednie w aucie oryginalnie sa przyciemnione jak się nie mylę na 25 %( albo są na granicy normy i maja prawie 30) czy jak byśmy zastosowali folie 2-5% przyciemnienie czy by nie było OK - Bo jak się nie mylę można mieć max 30 %.

Tu nie chodzi mi o przyciemnienie dla ciemniejszej szyby tylko aby blokować nadmierne nagrzewanie i uv. ponieważ są folie które potrafią przepuścić 85 proc. mniej ciepła niż sama szyba.

o znalazłemIdea
Podstawą prawną jest także art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Według prawa szyba przednia czołowa musi mieć przepuszczalność światła nie mniejszą niż 75 proc., a szyby boczne przednie w polu widzenia kierowcy, tj. 90 st. w lewo i w prawo, co najmniej 70 proc.

Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#43
No a ja wynalazłem coś takiego co potwierdza, że nie można w drzwiach przednich...Dodgy

ROZPORZADZENIE MTiGM Z 1997 r.
W SPRAWIE WPROWADZENIA OBOWIAZKU STOSOWANIA POLSKICH NORM BRANZOWYCH(Dz. U. 160 z pózniejszymi zmianami) BN-76/3626-07
"Kierowca auta osobowego musi ze swego miejsca miec niczym nie ograniczone pole widzenia
w obrebie kata 180 stopni od 90 stopni z lewej strony przez przód do 90 stopni z prawej strony."

PRAWO O RUCHU DROGOWYM art.66 ust.1 pkt 5(Dz. U. nr 98 poz.602)
"Pojazd uczestniczacy w ruchu ma byc tak zbudowany,
wyposazony i utrzymany,aby korzystanie z niego zapewnialo dostateczne
pole widzenia kierowcy oraz latwe,wygodne i pewne poslugiwanie sie
urzadzeniami do kierowania,hamowania,sygnalizacji i oswietlenia drogi
przy równoczesnym jej obserwowaniu."

REGULAMIN nr 46 EUROPEJSKIEJ KOMISJI GOSPODARCZEJ ONZ .
Wymagane pola widzenia kierowcy: "Do przodu od miejsca kierowcy
w promieniu 180 stopni i do tylu w lusterka wsteczne i wymóg wyposazenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu,
o ile lusterko wewnetrzne nie zapewnia dostatecznej widocznosci do tylu."


I jeszcze to:
Przepisy Regulaminu Nr 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ stanowiące wymagania w zakresie pola widzenia kierowcy: do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu.Przepisy Regulaminu Nr 43 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ dopuszczającej w pojeździe o przepuszczalności światła poniżej 70% DLA SZYB INNYCH NIŻ PRZEDNIE I NIE POSIADAJĄCYCH WPŁYWU NA POLE WIDZENIA KIEROWCY.

Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej wyraża opinie, że nie ma podstaw prawnych zakazujących umieszczania w/w folii na szybach nie posiadających wpływu na omówione powyżej wymagane pole widzenia kierowcy.


A policja zatrzymując Ci dowód za przyciemnione szyby wpisuje w pokwitowaniu ,, OKLEJONE SZYBY FOLIĄ PRZYCIEMNIAJĄCĄ W DRZWIACH PRZEDNICH PRAWYCH I LEWYCH TJ. W POLU WIDZENIA KIEROWCY". Nie patrzą na to ile jest procent.
Tu masz po części rację nie ma mowy w sytuacji jak masz przyciemnione szyby oryginalnie. Problem zaczyna się gdy masz folię.[/u]
Więc według przepisów które tu przytoczyliśmy wychodzi na to że poprawnie jest mieć przyciemnione oryginalnie w 30%, niż folią w 5% prawda??? Z logiką to jest na bakier... bo przez folię w tej sytuacji widać więcej. A pamiętasz Daneczek stare polonezy albo maluchy z oryginalnymi brązowymi szybami??? one chyba dymione były.[/i]
Odpowiedz
#44
o znalazłem
Podstawą prawną jest także art. 66 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Według prawa szyba przednia czołowa musi mieć przepuszczalność światła nie mniejszą niż 75 proc., a szyby boczne przednie w polu widzenia kierowcy, tj. 90 st. w lewo i w prawo, co najmniej 70 proc.
--------------------------------------------------------------------------------
Nie wiem czy znalazłeś sobie aktualny przepis. Mam przed sobą w książkowej wersji Ustawę ,,PRAWO O RUCHU DROGOWYM" (stan prawny na dzień 20 listopada 2011 roku) art. 66 ust. 1 pkt 5 (warunki techniczne pojazdów) brzmi: Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu.. Pamiętam, że wcześniej był temat o procentach w przyciemnianiu szyb, teraz już nic nie ma. Z ciekawości poczytam głębiej ten kodeks.
Odpowiedz
#45
Polonezy miały takie szyby fakt ale jak one robione były? nie-pamietam.

tak wygladały i hyba orginał

A to co tez zaznaczyłem na czerwono i to co ty przytoczyłeś nie pisze nic że nie możesz mieć foli bo nawet jak by folia była o przyciemnieniu 0% czyli suma przepisowe 30% (fabryczne mają koło 30%) i tylko zatrzymywała by ciepło i UV to co wtedy?
A tak w ogóle widziałem kiedyś na stacji diagnostycznej jak gościu diagnosta miał taki miernik i podszedł do szyby zmierzył i podziękował panu za przegląd.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#46
Dwa razy rwałem folie z szyb przednich drzwi ,raz na stacji diagnostycznej drugi raz na rondzie Wiatraczna trochę głupio się czułem jak ludzie się na mnie patrzyli co ja robię.
SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
Odpowiedz




#47
(06-03-2012, 20:41)Jabol napisał(a): Dwa razy rwałem folie z szyb przednich drzwi ,raz na stacji diagnostycznej drugi raz na rondzie Wiatraczna trochę głupio się czułem jak ludzie się na mnie patrzyli co ja robię.

No to właśnie. Co by innych uchronić to z daneczkiem się produkujemy. Fakt faktem patrolowi się bardzo nie rzucają ale ruch drogowy kasuje aż miło... tak samo ksenony HID. Oba tematy są na topie...
Odpowiedz
#48
Witajcie,
Przeczytałem co piszecie na temat przyciemniania szyb. Ja mam oryginalnie przyciemniane/dymione, pytanie moje jest zasadniczo proste. Czy oryginalnie przyciemniane szyby - o ile dobrze się orientuję nazywają to "szkłem barwionym w masie" - mają filtr UV? Bo jak nie to ja tak samo nakleję folię bo dzieciaki upieką się od bezpośredniego działania słońca. Koszt w Lublinie w FOIL SERVIS dla Mondeo MKII kombi to koszt po duuuużej znajomości najlepszą folią na rynku ( tak reklamowane ) to 430 PLN - dla ludzi z zewnątrz to samo za 550 PLN, tania (nie polecana) to koszt po znajomości 380 PLN. W HANESCO w Lublinie podobna cena za tę drogą.
Dzięki za info
Odpowiedz
#49
viciocicio tak jest tez mam ori przyciemnione ale i tak g.. auto w środku sie nagrzewa , a jak przyczepisz folie bedziesz miał o niebo lepiej i dlatego tez przylepie folie.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#50
Mam teraz wszystkie szyby normalne białe (Przeźroczyste) Zastanawiam się nad przyciemnianymi - tył i drzwi pasażera.
Myślę o oryginalnych (drugi obieg).

Piszę poprawnie po Polsku.

Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Przycemnianie szyb mirazz 27 12,336 07-09-2015, 19:02
Ostatni post: luki2905
  Spray do szyb Scrappy 5 14,788 05-06-2013, 14:41
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości