Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
silniczek krokowy przepustnicy
#1
Witam! Niedawno kupiłem Forda Galaxy 2.0 benzyna z 1997r. Mam problem z obrotami silnika. Czyściłem dwukrotnie silniczek krokowy i nic nie pomogło.Wreszcie odłączyłem go zupełnie. Jest trochę lepiej ale gaśnie mi na wolnych obrotach.Jedyna zaleta to taka że na odłączonym trochę mniej pali. Mechanik twierdzi że ten silniczek co jest to nówka sztuka.Miał ktoś może podobny problem? Co jeszcze może być przyczyną falowania obrotów,gaśnięcia....?Proszę o pomoc!!!
Odpowiedz




#2
Brudna przepustnica ale jak czyściłeś silniczek to i pewnie przepustnice.
U koleżanki był walnięty Czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym - Map Sensor i dawał takie objawy jak opisujesz.
Najlepiej podpiąć pod VAG a nie wróżyć z fusówBig Grin
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#3
Dzięki daneczek za radę. Mechanik mi czyścił krokowy, ale przepustnicy powiem szczerze nie czyścił....
Odpowiedz
#4
Ostatnio sąsiadowi wymieniałem przewody podciśnieniowe które idą od serwa do kolektora ssącego, popękały i silnik łapał lewe powietrze, objawy podobne jak u ciebie, po ich wymianie silnik się uspokoił.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Video Adaptacja przepustnicy 2.8 VR6 błąd... Homer1987 2 1,225 05-02-2021, 15:29
Ostatni post: Homer1987
  Po wyczyszczeniu przepustnicy obroty nie spadają do 950 sq9nkf 15 11,146 08-01-2018, 17:24
Ostatni post: ashashi
  Sharan 1.8t AWC + LPG "Rozjezdzająca się" adaptacja przepustnicy Emsi007 0 1,367 09-06-2017, 09:33
Ostatni post: Emsi007

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości