Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Bo diesle to brudasy Dodgy Kolega kilka lat temu miał Espace 4-tej generacji 2 litrowa benzyna, to olej po 9-10tyś (bo tak zmieniał) miał ciemno słomkowy kolor, ale renówki tak bardzo oleju nie brudzą.
Odpowiedz




(30-04-2016, 12:04)buba napisał(a): to znaczy że dobrze czyści, teraz zalałeś taki sam ?

Tak... bo już wcześniej kupiłem 2 bańki po 4 L w promocji Intercars... zostały mi 2 L z drugiej bańki więc drugie 2 L dokupiłem... Angel szok -normalnie jak czarna woda a nie olej Dodgy

To czyli co - że dobrze tak jest ? normalne że będzie czarny... ale taki wodnisty ????
Odpowiedz
A ja koledzy prżegladam każdy zacisk hamulcowy przed założeniem opon letnich. Dzis troche czasu było to wziąłem sie za drugie koło prawy przód. Odkręciłem zacisk,wyczyściłem nasmarowanej tłoczek,troche brała go korozja przy gumce i złożyłem. Stwierdziłem ze mam prowadnice zacisku zapieczone gdyz w vw T4 mam takie same i sa ruchome (ok. 5mm) a tu w sharanie stoją jak drag. Wiec zacząłem jedna sztukę naprawiac i stwierdziłem ze nie warto lepiej kupic nowa,a tu cena 40szt. Wiec nie wiem co zrobie.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
(30-04-2016, 20:39)toma126 napisał(a):
(30-04-2016, 12:04)buba napisał(a): to znaczy że dobrze czyści, teraz zalałeś taki sam ?

Tak... bo już wcześniej kupiłem 2 bańki po 4 L w promocji Intercars... zostały mi 2 L z drugiej bańki więc drugie 2 L dokupiłem... Angel szok -normalnie jak czarna woda a nie olej Dodgy

To czyli co - że dobrze tak jest ? normalne że będzie czarny... ale taki wodnisty ????

Czarny dlatego że zbiera dużo syfu z silnika, żeby w dieslu olej był ,,złoty" to musiał byś go wymieniać co chwilę a wodnisty się robi bo stracił już sporo swoich właściwości czyli się po prostu zużył.
Odpowiedz
Ja dzisiaj swojego sharanka umylem i nawoskowalem całego recznie. Efekt boski . A jutro z rana ruszam w rejs w koło zachodniopomorskiego
Odpowiedz
Wymieniłem tarcze i klocki z przodu na Textar Wink ... Miały być ATE, ale dowiedziałem się że Textar idzie teraz na pierwszy montaż do nowych BMW... oraz że Textar robi tarcze i klocki dla ATE Cool

Przy okazji czasami a dziś juz całkowicie brakowało doładowania od samego początku po zapaleniu silnika oraz świcące ESP, okazało się że 2 przewody idące do czujnika G71/G72 były naderwane a 1 przerwany i trzymał się tylko na izolacji... także zrobione i doładowanie wróciło RolleyesSmile
Odpowiedz




Wymieniłem olej zalałem Motull 5W40 do tego była płukanka LIQUI MOLY plus nowe filtry KNECHT,wczoraj odebrałem autko od magików od klimatyzacji.
Odpowiedz
Wymieniłem żarówkę lewego stopu choć świeciła ale była jakaś dziwna.Na liczniku był wciąż błąd żarówki. Po wymianie już jest OK.

Padnięta była też prawa przednia mijania.

O przedniej dowiedziałem się dopiero z VCDSa.

Dolałem płynu spryskiwaczy.
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
Korzystając z ładnej pogody i dużej ilości czasu wolnego odkurzyłem w środku sharana. Tylko dlatego, że wymieniając filtr kabinowy wyniosłem odkurzacz bo w koło filtra było tyle syfu Sad no ale filtr wymieniony Smile. Na zdjęciu widać że stary i nowy są prawie Wink podobne (kształtem bo kolorem to już nie)
   
Odpowiedz
Po prostu filtr z węglem aktywnym Big Grin
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 15 gości