Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Ja dzisiaj polutowałem przewody głośnikowe w drzwiach bo się poprzecierły
(12-08-2015, 21:39)ULTRA napisał(a): Dziś sprawdziłem okablowanie w przelotce drzwi i oto co mnie spotkało.

[Obrazek: min_dc1d00f62a50f35ac02c630e563a2.jpg] Uploaded with fotem.pl

Teraz tak, czerwony i czerwono-brązowy odpowiadał za głośnik w drzwiach od strony kierowcy, głośnik już działa.
Naprawił mi sie centralny zamek, bo z pilota nie otwierały się drzwi kierowcy.
Za co odpowiada przewód zielono-niebieski oraz fioletowy.?




to samo dziś mnie napotkało
Odpowiedz




Po wielu latach wkoncu zainstalowalem zdalne sterowanie centralnego zamka. Jakos zawsze czasu brakowalo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
A ja z pomocą telefoniczną kolegi Stefano przerobiłem mojego D3wz na ogrzewanie postojowe włączane z pilota. Dzięki Janusz za pomoc
Odpowiedz
Dziś wymieniłem uszkodzony tajemniczy element 3101FB02 odpowiadający za podświetlenie zegarów na darlingtona BDX34C.
Wszystko działa.

Próbowałem IRFZ44, IRF740, IRF1010 (zapalało się razem z zapłonem, nie działała regulacja),
I LM350 (regulacja działała odwrotnie). Według radiomuseum.org jest to zamiennik 3101FB02.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Dzis kolejny dzien walczylem aby usprawnić do eksploatacji Sharana. Sprawdziłem z ciekawosci swiece zarowe i sie okazalo ze 3 sa spalone. Troche mnie zaniepokoilo to ze jak zapali to przykopci na niebiesko,zobacze jak bedzie a nowych swieczkach.Troche boli bo sztuka po 50zl. No i musze jeszcze aku nowe wstawic gdyz jak robie przy aucie to siada i nastepnego dnia czasem zapali lub nie. Jutro jade zalozyc zimowki,to zobacze czy sciaganie na prawo strone i szum ( jakby lozysk) ucichnie.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
Dziaki koledze Stefano doszedlem co jest nei tak umnie w dogrzewaczu. Okazuje sie ze czujnik temperatury wody wejsciowy zakonczyl wspolprace. Takze od Stefano jada juz szczotki do pompki bo tez okazuje sie ze wstawilem jakis dupne i pompa wodna ma duzo mniejszą wydajnosc.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Wymieniłem linkę ręcznego, myślałem, że to zacisk, ale na szczęście tylko linka. Co ciekawe była oryginalna 14 letnia, druga też 14 lat i śmiga jeszcze bez problemu. Jednak trzeba zabezpieczyć bo na tylnym wahaczu się przeciera osłona i w tej jednej to była przetarta całkiem, dlatego pewnie padła.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
Dzieki koledze wesoł w sobote zostaly wymienione rozrząd termostat filtry świece olej jeszcze czeka naprawa dogrzewacza ale tu czekam na czesci dod stefano
VW SHARAN 1,9 TDI 90 KM ROK 1996
SZCZECIN ZAŁOM
Odpowiedz
Kolega Stefano to porządny człowiek stara sie pomoc jak umie. Ja swoj nawet nie rozbieram tylko czekam na nowy a ten stary wysylam do Niego.Felerny D5ZF czy jak mu tam.
Brak czasu zeby znow sie uczyc,wystarczy ze D3WZ i D5 ogarniam.

A ja dzis zalozylem zimowki Nokiany ale z Rosji i wulkanizator troche marudzil bo ciezko je wyważyć. Ale najwazniejsze ze drgania kierownicy ustaly.Wiec jest nadzieja ze powoli autko bede usprawniał do pelnej używalności i perfekcji. Jeszcze dzis zdazylem zrobic troche przymiarki do lampki w bagażniku. Jutro wyjazd bo bym założył nowe swieczki Beru 4szt i w koncu założyl przód chlapacze. A potem wezme sie za podszybie i sprawdze ta pomke. I jeszcze do ogarnięcia ojca Seat Alhambra,termostat,przy AFN ciezki orzech do zgryzienia.
Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.
Odpowiedz
Termostat w AFN to nie takie straszne. Robiłem to kilka razy.Wink Też mam wyjęty piec D5SF bo jest niesprawny.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 32 gości