Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Wymieniona chłodnica intercooler (chyba tak się to nazywa Huh)
Wymienione 3 poduszki silnika.
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2001r
Odpowiedz




....jedno zrobione, drugie schrzanione przez nieuwage mechanikana w jednym z warsztatow. Dzisiejsze szukanie przyczyny wylaczenia ABS w innym warsztacie ( uszkodzenie jakiegos sensora a jest ich 4 na kazde kolo 1 szt.) Scheiße, nastepne koszty.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
Wymienione masz końcówki drążków kieorwniczych a nie drązki kierownicze jak widze na tej focie. A co ci tam namieszali w tym abesie to nei wiem ale mysle ze cos z kabloteka od czujnika w kole. Osobiscie uwazam ze mogles mimo to wymienic same gymy w wahaczach bo pewnei i tak to robia a koszty pewnei mniejsze by byly. Zalezy tez czy te wahaczae poszly nowe czy zamienniki bo moze wrócisz jeszcze do tej wymiany za jakis czas.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Tak koncowki drazkow a nie drazki wymienione (nie jestem jeszcze fit z nazewnictwen czesci samochodowych po polsku ale mysle ze robie postepy). Moglem wymienic w wahaczach tylko "Satz"tzn gumy itd. napewno kosztowalo by mniej ale juz tak zadecydowalem. Stare oryginalne wahacze zabralem ze soba, moze kiedys sie przydadza.

A teraz problem jest inny, 1 szt. sensora ABS (oryginalny VW osztuje 90€ a gdzie robocizna?
Odpowiedz
To już powinien pokryć mechanik co zepsuł czujnik. Tak przynajmniej się to odbywało w aso gdzie pracowałem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
W zasadzie powinienen mechanik poniesc koszty za zepsucie sensora lub sensorow ale dalem sobie spokoj z tym, nawet go nie powiadomilem o tym (byc moze zrobil to jego pomocnik). Wazne ze wymienil mi to wszystko (tylko robocizna) nie za 800€ tak jak chcieli inni. Calosc "operacji" trwala 3 godziny. Byc moze bede go kiedys potrzebowal ale bede patrzyl na jego rece.
Odpowiedz




w galaxy vr6 żony wymontowałem silnik i skrzynie biegów, naprawiłem zespół wybierający biegi i zamontowałem ponownie. przy okazji lepszego dostępu pompa abs i uszczelka pod miską olejową.
Odpowiedz
Dzis osobiscie wymienilem w moim sharanie sensory ABS, przod lewy i prawy. Nie odbylo sie bez rozwiercania starych czujnikow. Po 20 metrach jazdy nowe czujniki zalapaly juz nic nie wyswietla sie na tyblicy.
Odpowiedz
Nareszcie przywiozłem sobie troszkę pierdółek do auta. Najważniejsze że mam w idealnym stanie podsufitkę. TongueBig Grin

Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
Ostatnio wymieniałem łączniki stabilizatora a dzisiaj przeciągałem kabel zasilający wzmacniacz z komory silnika do kabiny Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości