Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Witam wszystkich. Z racji tego że wystąpiła potrzeba transportu 4-erech rowerów i pięcioosobowej rodziny nie było innej opcji jak montaż bagażnika dachowego . Tutaj nastąpił problem bo jak by na to nie patrzeć nie było relingów.
Relingi zakupił dla mnie kolega w Mrągowie za całe 100-plnów łącznie z uszczelkami.
W ostatni weeckend przystąpiłem do montażu:
zacząłem od zdjęcia oryginalnych uszczelek i doprowadzeniu poprzez mycie i woskowanie tego miejsca do należytego wyglądu:
[Obrazek: 2d32676acb1f703dm.jpg]
Później zdemontowałem tapicerkę w minimalnym potrzebnym zakresie:
[Obrazek: 291c4ce62b7f71a2m.jpg]
Następnie wyjąłem gumowe zaślepki:
[Obrazek: ad784c6a68d1cb04m.jpg]
Dociąłem moje uszczelki w/g oryginalnych no i zamontowałem.
ps. uszczelek użyłem swoich bo się okazało że w miejscu gdzie powinien być otwór na środkowe mocowanie relingu do dachu jest takie coś (nie wiem dla czego ):
[Obrazek: 2e0c9cd774665708m.jpg]
Oczywiście wcześniej wszystkie gumowe elementy zostały spryskane silikonem w sprayu.
Do zamontowania użyłem samokontrujących nakrętek 8 mm z tyłu dałem podkładki o szerszym kołnierzu a z przodu normalne (większe nie wchodzą). Od razu podpowiem że do dokręcania nakrętek najlepszy będzie klucz nasadowy , cienkościenny z tzw. grzechotką.
Przy okazji zapodaję zdjęcia mechanizmu uchylania tylnej szyby i zatrzaski do mocowania osłony słupka:
[Obrazek: 291c4ce62b7f71a2m.jpg]
[Obrazek: 7c5ed15086240fe5m.jpg]
pozdrawiam.
Odpowiedz




Wróciłem z urlopu po przejechaniu 4000 km na trasie PL-BG-PL w tym Transalpina. Spalanie na poziomie 5,8 l/100 km przy 5 os. i pełnym bagażniku
Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć zdjęcia z TransALPINY.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3877
Arthezz Listonosz In-Post
Odpowiedz
Prosiłbym moderatorów o wydzielenie postu nameada jako osobny temat w dziale "Dokumentacje tech." - komuś się to kiedyś przyda.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
Kierownica obszyta nową skórą.
3 godziny i 120 zł ale efekt bezcenny Wink (oczywiście robione w zakładzie boja to bym raczej spierniczył)
Wygląda jak nowa.
SHARAN 1.9 TDI 115KM 2001r
Odpowiedz
Smile nareszcie odebralem swoja skarbonke od mechanika wymieniona uszczelka pod glowica termostat uszczelniacze pompek zalany nowy plyn portfel szczuplejszy o 1000zl Undecided
Odpowiedz




no jeszcze do przyjecia tylko kurcze wydaje mi sie troche mulowaty koles kazal pojezdzic spokojnie i zobaczyc a wiec na spokjnie dam mu sie dotrzec i wtedy zobaczymy
Odpowiedz
nie ma potrzeby. Nie ma sie co tam docierac i ukladac. Odrazu ma jechac i mozna ogien stosowac. Nic nie trzeba dokrecac bo glowica jest dokrecona odpowiednim niutonem i tak ma zostac- nie wymyślać nowych teorii. Jesli wszystko jest ustawione jak trzeba- mam tu na mysli kąt synchronizacji i pompki poprawnie zalozone to musi byc okej. Chyba ze gdzies jest nieszczelnosc na dolocie ale to trzeba by zrobic dynamicznego 011 to bedzie widac. Najlepiej to komplet 011, 003 i 008
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
zmiana klocków przód i malowanie lamp Smile
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
Wysprzątany i zalany pod korek Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości