Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
Skromny urlop przeznaczony na poprawki lakiernicze. O dziwo po 12 latach w tylniej jak i w przedniej części nie było dziur. Przy okazji zabezpieczenie barankiem oraz profile zamknięte preparaty Nouxudol 700 i 900. Klar teraz czeka ok 2 tygodni na polerke. koszt lakierów, papierów, chemii, zabezpieczeń antykorozyjnych ok 3 stowek. roboty 3 dni po ok 6 godzin....


Załączone pliki Miniatury
           
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz




W Alhambrze wymieniłem tylne ramię wycieraczki. Oryginał był pęknięty i dodatkowo pióro słabo zbierało u góry szyby.
Kupiłem oryginalne ramię i pióro z Fabii II. Pasuje idealnie i ładnie zbiera wodę. Polecam jeśli ktoś ma do wymiany. Kupiłem na allegro za 45 zł.
Takie coś:
[Obrazek: 087e37664048.jpg]

Dodam jeszcze, że na przód do Alhambry założyłem polskie wycieraczki Visee. Jestem z nich bardzo zadowolony. Koszt przednich 70 zł.
[Obrazek: 00fe4fa61dd7.jpg]


Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
@koleś

podaj proszę długość pióra i czy zbiera do samej góry. Ja założyłem z tyłu banana Bosh i nie zbiera w górnej części szyby.
Odpowiedz
Jutro zmierzę ale już mogę napisać, że zbiera ładnie do samej góry. Poprzednia mijała właśnie górną część szyby a ta z Fabii przylega podczas całego cyklu wycierania.
Jak siedzę za kierownicą i patrzę w lusterko wsteczne to widzę, że wyciera do samej górnej krawędzi.

Wymiary i foty jutro.
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
Zdjęcie szyby z tyłu:
[Obrazek: a832314abbd8.jpg]

A tak widać to w lusterku:
[Obrazek: 2bc6c0acfb1c.jpg]
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
Długość wycieraczki od osi to 480 mm. Oryginał miał 500 mm. Długość samego pióra 400 m.
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz




Dwa tygodnie temu założyłem gaz Big Grin
Już drugie tankowanie do pełna za 72pln
Odpowiedz
Zawieszenie przednie całe w poliuretanie poszło: )
Przy okazji 2 stabilizatory nowe plus nowe łożyska mcpersona.
Przy polerowaniu klosza pomalowane odblysniki. Smile
Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
Przeprowadzam testy z aplikacją Torque Lite (darmowa) oraz Torque Pro(płatna) na smartfona na swoim aucie ile ma do setki.Tongue Dość ciekawa aplikacja i ma wiele funkcji. Tutaj opisuję co i jak w temacie:
http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,3703.0.html
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
Dzisiaj wysłałem swoją wierną Alę na służbę na dziką Ukrainę....niech spoczywa w pokoju Angel
Chwilowo jestem niezrzeszonym członkiem forum Big Grin
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 22 gości