Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA
etam. Podszlifuj dokladnie styki. Polutuj i zabezpiecz przed korozja i bedzie latac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




No. Tym bardziej że taka pompka kosztuje około 250zyli. Oczywiście nowa. Także warto się pomeczyc.
Odpowiedz
Na razie tak zrobilem, jak sie nie zepsuje to tak zostanie, myslalem ze jest tansza Tongue
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
Naprawiłem prawe przednie drzwi. Wymieniłem klameczkę wewnętrzną:
[Obrazek: 0bce320e1002.jpg]
Wymieniłem cięgno łączące klamkę z zamkiem:
[Obrazek: dddf78e0badc.jpg]

Nie działała szyba prawa tylna. Powodem był przerwany kabelek w drzwiach kierowcy. Polutowałem i już działa:
[Obrazek: 40a4654708ab.jpg]
Tempomaty w grupie VAG. Wiązki, montaż, kodowanie. Śląsk i okolice. 510 150 407
Odpowiedz
Świzdu gwizdu 950g czynnika poszło w pi..du. Padł zaworek na niskim ciśnieniu. Wyobraźcie sobie, że w dwóch warsztatach bali się odkręcać zawór!!! Panie, a jak się urwie? kto zapłaci za rurkę? Banda cieniasów.
Wyciągnąłem lampę, założyłem klucz Mors'a (bo oczywiście sześciokąt już objechali na okrągło Angry) lekko popchnąłem i zaworek wykręciłem palcami. W Carsie nowy kosztował całe 6 zeta!
Stary zaworek od środka był jakby zardzewiały? utleniony? Teraz tylko nabić czynnik i chłodzić.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
(09-04-2017, 00:33)mamwi napisał(a): Świzdu gwizdu 950g czynnika poszło w pi..du. Padł zaworek na niskim ciśnieniu. Wyobraźcie sobie, że w dwóch warsztatach bali się odkręcać zawór!!! Panie, a jak się urwie? kto zapłaci za rurkę? Banda cieniasów.
Wyciągnąłem lampę, założyłem klucz Mors'a (bo oczywiście sześciokąt już objechali na okrągło Angry) lekko popchnąłem i zaworek wykręciłem palcami. W Carsie nowy kosztował całe 6 zeta!
Stary zaworek od środka był jakby zardzewiały? utleniony? Teraz tylko nabić czynnik i chłodzić.

Co do nabicia klimy słyszałem ze ma zdrożeć i to kilkukrotnie prawda to ??
Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Odpowiedz




wszystko to zalezne jest od ceny hurtowej tego gazu. Jakos narazie trzyma sie w miare stabilnie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
(09-04-2017, 09:23)PabloLG napisał(a):
(09-04-2017, 00:33)mamwi napisał(a): Świzdu gwizdu 950g czynnika poszło w pi..du. Padł zaworek na niskim ciśnieniu. Wyobraźcie sobie, że w dwóch warsztatach bali się odkręcać zawór!!! Panie, a jak się urwie? kto zapłaci za rurkę? Banda cieniasów.
Wyciągnąłem lampę, założyłem klucz Mors'a (bo oczywiście sześciokąt już objechali na okrągło Angry) lekko popchnąłem i zaworek wykręciłem palcami. W Carsie nowy kosztował całe 6 zeta!
Stary zaworek od środka był jakby zardzewiały? utleniony? Teraz tylko nabić czynnik i chłodzić.

Co do nabicia klimy słyszałem ze ma zdrożeć i to kilkukrotnie prawda to ??

Tak, jest wielokrotnie drożej gdy zamiast standardowego środka R-134a zamierzasz ładować nowy, rzekomo bardziej ekologiczny HFO-1234yf. Wtedy cena wzrasta bodajże 5-krotnie. Jednak ten prawie na pewno nie wejdzie do powszechnego użytku gdyż okazało się że jest niebezpieczny pod innymi względami i producenci aut odmówili jego stosowania(Mazda i chyba Suzuki krótko dały się w to wrobić). Jest już nowy środek R-744, tani i bezpieczny ale co jest tanie nie nabija kieszeni więc producenci tego środka zrezygnowali z niego. Ludzka głupota i chciwość nie ma granic.
BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
Odpowiedz
Nawet nie 5-krotnie a ponad 10-krotnie. Nie zabardzonz tym wycifaniem sie koncernow bo we Francji zakazano sprzedazy mercedesow bo oni jako pierwsi zmienilo na r134a.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Dlatego pytam bo obilo mi sie o uszy ;] dzieki panowie ;]
Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 27 gości