Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik easy open
#1
Dzień dobry,
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie dokładnie znajduje się czujnik od otwierania bagażnika nogą (Easy Open)? Czy to widać od dołu czy gdzieś jest głębiej ukryte w zderzaku?

Ostatnio stałem się posiadaczem używanego Sharana i wg wszelkich danych autko wyjechało z fabrycznie założonym systemem. Opcję też widać w menu komfort, ale po prostu fizycznie nie działa. Zastanawiam się czy czujnik jest i nie działa czy w ogóle go nie ma bo np ktoś wymontował. Wiem, że była drobna szkoda na tył kilka lat temu - może wtedy padło i nikt już nie naprawiał.

Chciałbym przede wszystkim zorientować się czy czujnik fizycznie istnieje, a jeśli tak to wtedy zastanowić się nad ewentualną naprawą.

Odpowiedz




#2
Czujnik Easy Open jest montowany w hokeju zderzaka tylnego . To jest mała puszka i 2 wiązki kabelków . Jak nie masz haka (a ponoć funkcja EO nie była dostępna z hakiem ) to trudno będzie zajrzeć do wnętrza zderzaka . Trzeba by było trochę porozkręcać .
Ale Key Less to na pewno masz ? Bo Easy Open to podfunkcja Key Less
Odpowiedz
#3
Hmm czyli chyba czeka mnie wizyta w serwisie.

Haka nie mam i nie było. Keyless oczywiście jest. No i wygląda na to że w oryginalnym wyposażeniu był czujnik. Pozostaje pewnie podpiąć do komputera.

A hak wyklucza easy open? Bo też rozważam dołożenie.
Odpowiedz
#4
(19-09-2020, 20:52)Macro napisał(a): A hak wyklucza easy open? Bo też rozważam dołożenie.
Gdzieś mi się to rzuciło w konfiguratorze auta . Ale to nie jest potwierdzone . Jak nawet w ASO powiedzą ,że się nie da . To nie znaczy że się nie da poprawić fabryki .

Odpowiedz
#5
Na razie umówiłem się do serwisu żeby mi zdiagnozowali co i jak. Zobaczymy.
Przy okazji podpytałem i w ASO dołożenie haka (pomijając kwestie easy open) kosztuje ok 5tys pln razem ze wszystkim Confused
Odpowiedz
#6
Bo zmiana wiatraków jest tak jakbyśmy mieszkali na Saharze i ciągali po 2 tony w górach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
(24-09-2020, 09:47)Macro napisał(a): Przy okazji podpytałem i w ASO dołożenie haka (pomijając kwestie easy open) kosztuje ok 5tys pln razem ze wszystkim Confused
Jest cały temat o montażu haka . Trzeba się postarać by wydać więcej niż 1 tys .
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy piotrb79 3 681 09-11-2022, 18:44
Ostatni post: michal_turek
  czujnik poziomowania swiateł xenon Leszek83 3 1,010 20-02-2021, 17:26
Ostatni post: Bart
  Czujnik/ czujniki poziomowania xenon. szczyku 1 1,004 10-04-2020, 02:57
Ostatni post: szczyku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości