Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obudowa akumulatora.
#1
Witam, z racji już słabego akku i spadającej temperatury na zewnątrz, chciałbym wymienić akumulator.

Przez to że wpadło kilka gratów do auta ( pełne webasto, czy grzałka PTC) chciałbym wsadzić mocniejszy akumulator niż biedne 70-74Ah, wolałbym minimum 90Ah i tu pojawia się problem obudowy akumulatora, która przyjmuje akumulator o długości 278mm, a mocniejsze akumulatory mają 315mm.

Czy istnieje wieksza obudowa do naszych Sharanow, głównie ta pod akumulatory 315mm?

Oczywiście alternator także będę zmieniał ze 140A na 180A.
Odpowiedz




#2
Nie ma niestety. Musisz obudowę wywalić, rozciąć i wtedy podejdzie większy Aku.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Masz rację, w etce na większe akku sa tylko szmaciaki zamiast obudowy z tworzywa.
[Obrazek: C2ueMYG.jpg]
Odpowiedz
#4
Ale na podstawie 7N0 wejdzie większy, tylko nie masz plastikowej obudowy a szmacianą
Odpowiedz
#5
Wiem, tylko ja po prostu nie chcę tej szmacianej Confused

Zapytałem, bo przy leciwym golfie 4 były takie możliwości Wink
Odpowiedz
#6
Do plastikowej też wejdzie większy. To co podaje ETKA to nie musi się pokrywać z rzeczywistością. Różnica między 70 Ah a 74 to praktycznie żadna czy tam z 65 Ah na 70. Sęk w tym by zapakować tam aku około 100 Ah. Z tego co wiem pozbywając się obudowy wpakujemy tam Aku 95 Ah. Pytanie tylko czy komuś zależy na wyglądzie, tej obudowie czy na dużym aku.

W golfie 4 to ja deczko podciachalem dolną część plastiku i już Aku 95Ah mi tam wszedł.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
(29-10-2019, 22:15)wesol napisał(a): W golfie 4 to ja deczko podciachalem dolną część plastiku i już Aku 95Ah mi tam wszedł.

Ja miałem obudowę największą dostępną i bez podcinania wszedł 95Ah, do tego altek 220A. Mega widać różnicę w prądzie, jak wcześniej był altek 120Ah.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości