Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford Galaxy Przelot
#1
Question 
Cześć, jeżdżę Fordem Galaxy 1.9 TDI 110KM z 99r i chciałbym w nim uzyskac dźwięk podobny, co pan na filmie poniżej: https://youtu.be/DDBxFC3dodE

No i zaczyna się zabawa, chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z was robił już przelot w swoim aucie i czy efekt takiej zabawy był poprostu zadowalający. No i ciekawi mnie też czy to wpłynie jakoś na sposób pracy silnika (będzie lepiej reagował na gaz, albo zrobi się bardziej mulisty) i ogólnie na osiągi.
Będę też wdzięczny jeśli ktoś już doświadczony lub poprostu dobrze orientujący się w tym temacie wyjaśnił mi co i jak mam zrobić bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie no i po prostu chce uzyskać dobry efekt bez zbędnych problemów gdybym coś zepsuł.
Pozdrawiam Cool
Odpowiedz




#2
Ja mam w swoim rurę od bigturbo pociągnięta i na końcu tylko jest tłumik jakiś Remusa komorowy. Po mojemu nic mi nie ryczy nawet na wyższych obrotach. Na przelotowym napewno ryczeć, buczeć będzie. Nie wpływa na pracę silnika, moc.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Zapomniałem dodać, że chyba przede wszystkim zależy mi na tym aby dosyć fajnie było słychać świst turbo no i dźwięk jak schodzi z obrotów tak jak na filmie wyżej. Byłbym zadowolony jakby uzyskać podobny efekt
Odpowiedz
#4
Nie to umnie takich efektów dźwiękowych nie ma. Raczej spokojnie jest. Świsty żadne bo i średnica odpowiednia i turbo większe więc nie gwiżdże jak w gwiazdeczek.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Kupić w zoologicznym świstaka i zaadoptować mieszkaniowo w samochodzie ;-)
Trzeba by się babrać w tłumikach, końcówkach ale czy to warto?
Odpowiedz
#6
Diesla to lepiej jak najbardziej wyciszyć bo tego dźwięku nie da sie poprawić i nigdy dźwiękiem nie dorówna kilku litrowej benzynie Wink
Odpowiedz




#7
Wiem, benzyna swoją drogą, diesel swoją. Nie mam możliwości narazie jeździć benzyniakiem więc pytam co zrobi w owym TDI. Nie chcę go wyciszać tylko uzyskać powiedzmy "fajniejszy" dźwięk
Odpowiedz
#8
Tutaj raczej nikt nie będzie wiedział co zastosować bo to nie ten samochód.
Pytaj na forach tuningowych, z warsztatach tym się zajmującymi itp.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie sprzęgło włożyć do Galaxy AUY 2cztery11 1 1,592 27-08-2017, 17:58
Ostatni post: wesol
  Chip w Galaxy borys03 22 9,840 25-05-2017, 10:15
Ostatni post: wesol
  Ford Galaxy 1.9 AUY po chiptuning + turbina ARL. Duke258 26 24,030 29-11-2014, 12:32
Ostatni post: ndru

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości