Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Tyle to ja wiem . Ciekawe jak ''wpływa '' panorama dach na klimatyzacje . Ot takie pytanie z rodzaju akademickich . Smile
(17-02-2020, 22:38)Bart_poz napisał(a): kupiłem 5K0907044J

niby funkcje paneli takie same ale nie mogę tego z końcówką J przekonać,ze powinien być zakodowany dach


A se pomyśleałm że ten ''J'' nie obsługuje szyber dachu . Trzeba by zobaczyć jaki kod PR ma szyber dach i czy taki PR jest osługiwany przez twój nowy panel ''J''

   
Odpowiedz




Witam, podpinam się pod temat :-)
Wczesniej ktoś wspominał, ze przy rozbudowie trzeba wymienić panel sterowania bo on włącza dmuchawę. Mam grzaną przednią szybę, duzo z tego korzystam...wiec przydałoby się pozostać przy obecnym panelu.
Jest jakaś opcja pozostawienia możliwości grzania szyby?
Odpowiedz
jestbocja zrobienia po przekazniku lub przez diode puscic zasilanie na dmuchawę.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
(31-07-2021, 09:44)uciu napisał(a): Witam, podpinam się pod temat :-)
Wczesniej ktoś wspominał, ze przy rozbudowie trzeba wymienić panel sterowania bo on włącza dmuchawę. Mam grzaną przednią szybę, duzo z tego korzystam...wiec przydałoby się pozostać przy obecnym panelu.
Jest jakaś opcja pozostawienia możliwości grzania szyby?
To musisz kupić panel z tymi samymi przyciskami co masz, tylko jeszcze z dodatkowym przyciskiem od ogrzewania postojowego.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
Problem jest taki że ja jeszcze nie trafiłem na panel poliftowy z grzana szyba i webasto. Przedlift chyba widziałem, ale nie jestem na 100% pewny.
Odpowiedz
Jako rzeczesz Szczyku . W starym przedliftowym zmieściło się 2 przyciski na te 2 opcje . Ale w polifcie (na gałkach) to już nie .Confused
Odpowiedz




No własnie, mam wersje z gałkami, poliftową.
Chyba nie bylo panelu z obiema funkcjami a panel przedliftowy chyba nie podejdzie...
Odpowiedz
Thumbs Down 
Panowie proszę o pomoc. Mam podobny problem jak kolega Koszał i Mariotrans. W moim Seacie Alhambra 2015 FL pokusiłem się o rozbudowę dogrzewacza do pełnego ogrzewania postojowego. Historia długa a przebudowa kosztowna - człowiek uczy się na własnych błędach. Na koniec niemiła niespodzianka. Po wymianie centralnego panelu climatronica z magicznym przyciskiem webasto, nie działa tylny panel sterowania nawiewami tylnej nagrzewnicy. Cenne instrukcje z kodowaniem zamieszczone przez kolegę Szczyku też nie pomogły. Już sam nie wiem czy pakować się zakup nowego panelu climatronic lub moduł IPCU i pozostać z oryginalnym panelem bez przycisku webasto a może istnieje jeszcze magiczny układ pinów.
Zestaw zastosowany do modyfikacji w mojej Alhambrze:
- piec 7N0 815 005 AE
- panel climatronic 7N0 907 044 B
- moduł telestart 7N0 963 513 A
- pilot webasto 7N0 963 511
Przy powyższym zestawie z wyjątkiem tylnych nawiewów wszystko działa poprawnie. Niestety przy niskich temperaturach w tylnej części samochodu szyby pracują.
Czy wymiana panelu na 7N0 907 044 AQ po lifcie lub przedliftowy 7N0 907 044 T pomoże?
Dziękuję z goŕy za pomoc.
Odpowiedz
Thumbs Up 
Witam ponownie. Problem rozwiązany. Montaż panelu centralnego climatronik z innym kodem pomógł. Zamontowałem panel 7N0 907 044 AQ i webasto śmiga aż miło. Nagrzewnice z przodu i z tył również da się wysterować z centralnego oraz tylnego panelu. Banan na twarzy:D
Czas na kolejne mody.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośne stuki dogrzewacza po zgaszeniu silnika. beny1 2 384 12-03-2023, 22:35
Ostatni post: beny1
  Korozja rur dogrzewacza gugar 7 1,356 21-07-2021, 05:59
Ostatni post: gugar
  Webasto - Sharan/Alhambra MKII mario108 56 12,806 27-01-2021, 08:07
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości