Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskazówka temperatury płynu chłodzącego.
#1
Witam.

Przy pełnym obciążeniu podczas normalnej jazdy w momencie kiedy samochód się nagrzeje wskazówka temperatury płynu chłodzącego przesunie się maksymalnie tylko do drugiej kreski i a ni drgnie dalej.

Co ciekawe ogrzewanie w środku samochodu jest sprawne - ciepłe powietrze grzeje aż miło. Zakres temperatury na tej skali jest dość duży a wskazówka nawet nie jest w połowie - stąd moje zdziwienie.

Problem zoobrazowałem na fotce poniżej. Czy to jest normalna sprawa czy już termostat padł czy wskazówka jest trefna ?

Pozdrawiam



Załączone pliki Miniatury
   
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.
Odpowiedz




#2
Termostat wymieniales?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
99% termostat zblokowany.

Jeśli wskazówka się rusza, to raczej nie czujnik/elektryka.

Wymień termostat, przed tym zrób test - wsadź tekturę jak kiedyś w polonezach zasłaniającą chłodnicę i zrób test drive.

Jeśli wskazówka pójdzie dalej - termostat masz zblokowany.

Tylko nie śmigaj z tą dyktą, bo przypał Wink a i termostaty tanieBig Grin
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
#4
Ktoś tu już miał taki sam problem nie tak dawno i okazało sie że trzeba było przelutować licznik bo miał tz, zimne luty.Oczywiście stan termostatu oraz stan czujników które podają temp na silnik i blat też pasowało by sprawdzić. generalnie zaczynamy od najprostszej rzeczy. Czyli komp (vag-com) i lecimy.Sprawdz jaka temp. cieczy jest w ster.silnika 01 a jaka na blat 17 (liczniki)
Odpowiedz
#5
Witam miałem podobną sytuacje tylko w moim wskazówka wyhylała się i zaraz cofała pomogła wymiana czujnika cieczy chłodzącej od strony ściany grodziowej pozdrawiam
Odpowiedz
#6
(24-01-2017, 17:54)wesol napisał(a): Termostat wymieniales?

Nie wymieniałem ponieważ jestem swierzo po zakupie szarika. Ale widać że wymiana przede mną. Krótkie pytanie, czy do termostatu mamy łatwy dostęp - wiem, że w niektórych samochodach trzeba pół auta rozebrać a w niektórych od spodu w kilka minut.

Dyzio - ciekawy sposób, ale spróbuję go wykonać zobaczymy jakie efekty Smile.
Dykta tylko dla potrzeb diagnostyki Big Grin.

Bogos Dopiero rozpoczynam przygodę z VAG, przede mną zakup laptopa, kabla z interfejsem oraz samego programu.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Uczę się, daj mi szansę.
Wszystko jest trudne dopóki nie stanie się proste.
Odpowiedz




#7
A piecyk działa? Bo przy niesprawnym to przy tych temperaturach ujemnych ciężko silnik nagrzać
Odpowiedz
#8
(24-01-2017, 17:59)Bogos napisał(a): Ktoś tu już miał taki sam problem nie tak dawno i okazało sie że trzeba było przelutować licznik bo miał tz, zimne luty. (...)

Wydaje mi się, że przy zimnym lucie licznik by w ogóle nie drgnął?
Odpowiedz
#9
Witam.
U mnie ostatnio miałem taki przypadek. Zdarzało się że 30 km i wskazówka nie drgnęła. Innym razem po 30 km było "aż" 60 stopni. Po kolejnych kilometrach raz 70 stopni potem znów 50. Termostat w ASO 109,00 zł i nowy oring i po kilku km już temp rośnie. i bez problemu łapie 90 stopni.
Też zastanawiałem się nad czujnikiem ale jak byłem w ASO (innym autem) dowiedziałem, się że u siebie mam dwa 2-pinowe a nie jeden 4 i nie miałem jak sprawdzić który ewentualnie walnięty i nie kupiłem żadnego. Postawiłem na termostat i się udało.
Odpowiedz
#10


Dyzio - ciekawy sposób, ale spróbuję go wykonać zobaczymy jakie efekty Smile.
Dykta tylko dla potrzeb diagnostyki Big Grin.


No nie popieram półśrodków, ale taka tekturka na pewno podniesie temperaturę a co za tym idzie wskazówkę - jeśli tylko działa Big Grin hehe
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyciek płynu do spryskiwaczy, co mogło pęknąć jak zamarzło? m-blue 2 811 13-02-2022, 01:08
Ostatni post: Stefano
  Kotrolka brak płynu chłodzącego petec 3 1,008 21-10-2021, 18:55
Ostatni post: wesol
  ubytek płynu chłodniczego, jest opcja pękniętego zbiorniczka ? m-blue 20 4,850 05-03-2021, 15:53
Ostatni post: m-blue
  grzałka płynu chłodzącego na 230V marekryznar 16 4,389 23-02-2018, 22:11
Ostatni post: wesol
  Uklad chłodzenia - jaki, ile płynu Daro 7 14,097 15-02-2018, 07:33
Ostatni post: wesol
  Chłodnica płynu chłodzącego - wymiana lysy-karll 27 9,502 03-02-2018, 12:02
Ostatni post: grażyny
  Zmiany poziomu płynu chłodzącego Mario SharanVR6 10 3,651 11-01-2018, 20:56
Ostatni post: mario_xx
  Brak hamulców , brak płynu w zbiorniczku dper20 3 3,255 01-12-2016, 18:08
Ostatni post: dper20
  Wymiana płynu chłodzącego , najlepszy sposób. dper20 6 2,267 27-10-2016, 19:13
Ostatni post: marcyb3
  czujnik temperatury mirazz 3 1,542 02-06-2016, 22:25
Ostatni post: andrew7800

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości