Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Hak ( moduł haka ) - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Hak ( moduł haka ) (/showthread.php?tid=9476)

Strony: 1 2


Hak ( moduł haka ) - juniorbhm - 12-07-2016 11:04

Witam ponownie. Gdy kupiłem Sharana miałem haka, instalacja jest w pięta w tylne lampy ale między nimi jest moduł haka Jaeger AFC 12V, problem polega na tym iż po podłączeniu przyczepy odłącza mi kierunkowskazy w samochodzie ale tylko z tyłu, przód i lusterko działa a tyłu nie ma oraz w przyczepie też nie ma. w przyczepie działa tylko pozycyjne. Jak można rozwiązać problem aby wszystko działało prawidłowo ?


RE: Hak ( moduł haka ) - wesol - 12-07-2016 11:52

Wywalić ten moduł. I polować pod kable od lamp tylnych.


RE: Hak ( moduł haka ) - juniorbhm - 13-07-2016 17:44

to nie jest takie proste bo on jednak ma jakąś funkcje, jak podepne pod lampy czy nie obciąży instalacji ?


RE: Hak ( moduł haka ) - wesol - 13-07-2016 21:27

Nic nie pełni. Nie powinno go tam być. To nie auto na can by był potrzebny.


RE: Hak ( moduł haka ) - bialekmleko - 13-07-2016 21:47

(12-07-2016 11:04)juniorbhm napisał(a):  Witam ponownie. Gdy kupiłem Sharana miałem haka, instalacja jest w pięta w tylne lampy ale między nimi jest moduł haka Jaeger AFC 12V, problem polega na tym iż po podłączeniu przyczepy odłącza mi kierunkowskazy w samochodzie ale tylko z tyłu, przód i lusterko działa a tyłu nie ma oraz w przyczepie też nie ma. w przyczepie działa tylko pozycyjne. Jak można rozwiązać problem aby wszystko działało prawidłowo ?

Ja bym rozkręcił gniazdo podłączenia przyczepy i sprawdził czy kabelki są prawidłowo podpięte. Osobiście kilka już poprawiałem, często ludzie mają zamontowany hak, ale nie używają. Tak miałem w passacie i w obecnym też miałem pomylone kabelki. A ostatnio kolega pożyczał przyczepę i nie zaświeciły obrysówki tylko kierunki, ma oryginalny hak montowany w serwisie.

(13-07-2016 17:44)juniorbhm napisał(a):  to nie jest takie proste bo on jednak ma jakąś funkcje, jak podepne pod lampy czy nie obciąży instalacji ?

Instalacja haka właśnie jest wpinana w obwód tylnych lamp. A przewody i bezpieczniki do nich są już odpowiednio dobrane. Jedynie przy nowych 13 pinowych jest dodatkowo doprowadzone zasilanie ładowania baterii w przyczepie kempingowej.
Edit:
Tu masz rozpiski dla 7 pin
http://www.twojepiaseczno.pl/?url=dodatki/gniazdo-przyczepy-samochodowej
dla 13 pin
http://forum.karawaning.pl/topic/5013-wymiana-instalacji-zasilania-przyczepy-z-7-na-13-pinow%C4%85/


RE: Hak ( moduł haka ) - andrew7800 - 13-07-2016 22:27

(12-07-2016 11:52)wesol napisał(a):  Wywalić ten moduł. I polować pod kable od lamp tylnych.
Też mam podłączone do lamp i nic się nie krzaczy po kilku godzinnej jeździe z przyczepą.Smile Gniazdo mam 7 pinowe.


RE: Hak ( moduł haka ) - wesol - 14-07-2016 18:30

Bo tak jest tradycyjnie w tych autach. To nie auto z can by była kontrola


RE: Hak ( moduł haka ) - juniorbhm - 15-07-2016 13:53

dziękuje :-) w weekend to sprawdzę, zrobię kilka fotek i opisze co zrobiłem ... pozdrawiam


RE: Hak ( moduł haka ) - juniorbhm - 15-07-2016 18:57

witam ponownie :-) problem załatwiony. Okazuje się ze ten moduł jest zasilany z gniazda zapalniczki która znajduje się w bagażniku i wywaliło bezpiecznik 15A, oprócz tego były zamienione kable "stop" z pozycją prawą. Teraz jest wszystko ok :-) lecz zastanawia mnie jedna rzecz w gnieździe haka jest dodatkowy kabel i mini włącznik który jest podłączony pod przeciwmgielne. Jest to tak zrobione ze jak podłącza się wtyczkę przyczepy to rozłącza się jakiś obwód, myśle ze jest to odcięcie przeciwmgielnego w samochodzie aby działał tylko w przyczepie. Zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.

Dziękuje za pomoc.

[attachment=4435]


RE: Hak ( moduł haka ) - tow4rzysz - 15-08-2017 21:13

Chciałbym się podłączyć pod temat z moim pytaniem. Posiadam VW Sharan 2003 benzyna z fabrycznymi czujnikami cofania, chce zamontować hak holowniczy i tu pojawia się pytanie: czy oprócz samego haka potrzebuje jakiegoś modułu, aby czujniki cofania nie wykrywały haka czy podpiętej przyczepy podczas cofania? jak te elementy się fachowo nazywają gdzie ich szukać i jak to podłączyć Huh