Ocena wątku:
Hak ( moduł haka )
12-07-2016, 11:04
Post: #1
Hak ( moduł haka )
Witam ponownie. Gdy kupiłem Sharana miałem haka, instalacja jest w pięta w tylne lampy ale między nimi jest moduł haka Jaeger AFC 12V, problem polega na tym iż po podłączeniu przyczepy odłącza mi kierunkowskazy w samochodzie ale tylko z tyłu, przód i lusterko działa a tyłu nie ma oraz w przyczepie też nie ma. w przyczepie działa tylko pozycyjne. Jak można rozwiązać problem aby wszystko działało prawidłowo ?
Reklama

12-07-2016, 11:52
Post: #2
RE: Hak ( moduł haka )
Wywalić ten moduł. I polować pod kable od lamp tylnych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-07-2016, 17:44
Post: #3
RE: Hak ( moduł haka )
to nie jest takie proste bo on jednak ma jakąś funkcje, jak podepne pod lampy czy nie obciąży instalacji ?
13-07-2016, 21:27
Post: #4
RE: Hak ( moduł haka )
Nic nie pełni. Nie powinno go tam być. To nie auto na can by był potrzebny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
13-07-2016, 21:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2016 22:07 przez bialekmleko.)
Post: #5
RE: Hak ( moduł haka )
(12-07-2016 11:04)juniorbhm napisał(a):  Witam ponownie. Gdy kupiłem Sharana miałem haka, instalacja jest w pięta w tylne lampy ale między nimi jest moduł haka Jaeger AFC 12V, problem polega na tym iż po podłączeniu przyczepy odłącza mi kierunkowskazy w samochodzie ale tylko z tyłu, przód i lusterko działa a tyłu nie ma oraz w przyczepie też nie ma. w przyczepie działa tylko pozycyjne. Jak można rozwiązać problem aby wszystko działało prawidłowo ?

Ja bym rozkręcił gniazdo podłączenia przyczepy i sprawdził czy kabelki są prawidłowo podpięte. Osobiście kilka już poprawiałem, często ludzie mają zamontowany hak, ale nie używają. Tak miałem w passacie i w obecnym też miałem pomylone kabelki. A ostatnio kolega pożyczał przyczepę i nie zaświeciły obrysówki tylko kierunki, ma oryginalny hak montowany w serwisie.

(13-07-2016 17:44)juniorbhm napisał(a):  to nie jest takie proste bo on jednak ma jakąś funkcje, jak podepne pod lampy czy nie obciąży instalacji ?

Instalacja haka właśnie jest wpinana w obwód tylnych lamp. A przewody i bezpieczniki do nich są już odpowiednio dobrane. Jedynie przy nowych 13 pinowych jest dodatkowo doprowadzone zasilanie ładowania baterii w przyczepie kempingowej.
Edit:
Tu masz rozpiski dla 7 pin
http://www.twojepiaseczno.pl/?url=dodatk...mochodowej
dla 13 pin
http://forum.karawaning.pl/topic/5013-wy...now%C4%85/
13-07-2016, 22:27
Post: #6
RE: Hak ( moduł haka )
(12-07-2016 11:52)wesol napisał(a):  Wywalić ten moduł. I polować pod kable od lamp tylnych.
Też mam podłączone do lamp i nic się nie krzaczy po kilku godzinnej jeździe z przyczepą.Smile Gniazdo mam 7 pinowe.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
14-07-2016, 18:30
Post: #7
RE: Hak ( moduł haka )
Bo tak jest tradycyjnie w tych autach. To nie auto z can by była kontrola



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-07-2016, 13:53
Post: #8
RE: Hak ( moduł haka )
dziękuje :-) w weekend to sprawdzę, zrobię kilka fotek i opisze co zrobiłem ... pozdrawiam
15-07-2016, 18:57
Post: #9
RE: Hak ( moduł haka )
witam ponownie :-) problem załatwiony. Okazuje się ze ten moduł jest zasilany z gniazda zapalniczki która znajduje się w bagażniku i wywaliło bezpiecznik 15A, oprócz tego były zamienione kable "stop" z pozycją prawą. Teraz jest wszystko ok :-) lecz zastanawia mnie jedna rzecz w gnieździe haka jest dodatkowy kabel i mini włącznik który jest podłączony pod przeciwmgielne. Jest to tak zrobione ze jak podłącza się wtyczkę przyczepy to rozłącza się jakiś obwód, myśle ze jest to odcięcie przeciwmgielnego w samochodzie aby działał tylko w przyczepie. Zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.

Dziękuje za pomoc.

   
15-08-2017, 21:13
Post: #10
RE: Hak ( moduł haka )
Chciałbym się podłączyć pod temat z moim pytaniem. Posiadam VW Sharan 2003 benzyna z fabrycznymi czujnikami cofania, chce zamontować hak holowniczy i tu pojawia się pytanie: czy oprócz samego haka potrzebuje jakiegoś modułu, aby czujniki cofania nie wykrywały haka czy podpiętej przyczepy podczas cofania? jak te elementy się fachowo nazywają gdzie ich szukać i jak to podłączyć Huh




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name