Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jak nie Sharan to co? ;) - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Jak nie Sharan to co? ;) (/showthread.php?tid=9299)

Strony: 1 2


Jak nie Sharan to co? ;) - robitak - 09-05-2016 19:30

Witam,
mam Sharana 1,9 TDI 110km z 99 roku i przejechałem nim 200k w ciągu 8 lat.
Rewelacja, jest tylko mały problem; po Polsce jest OK, ale na wakacje - Grecja/Włochy trochę strach, bo nie można wykupić sensownego ubezpieczenia (byłem nim w 2014 w Grecji).

Trzeba coś nowszego, ale z dużym bagażnikiem (namiot 6 osobowy, ponton i staff dla dzieci).

Macie doświadczenia z innymi samochodami? Mam 29 000. C4 grand z benzynką 2.0 to dobra opcja?


Pozdrawiam
Robert


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - tsitko - 09-05-2016 19:51

moze galaxy w nowej budzie 2.0 TDCI 140KM. slyszalem duzo pozytywnych opini...


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - bialekmleko - 09-05-2016 21:02

A myślałeś o VOLKSWAGEN CADDY MAXI?
Można wyszukać coś w dobrej cenie. No i pojemny
http://www.autocentrum.pl/prezentacje/volkswagen-caddy-maxi-life-dwa-w-jednym/


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - wesol - 09-05-2016 21:24

Tez się zastanawiałem nad takim ale drogie są a w środku taki troszkę plastikowy. Lepiej wypada touran bo ceny podobne a ładniejszy chyba.
Tylko silniki juz nie tak mało awaryjne jak te stare vpki.


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - robitak - 09-05-2016 21:54

Touran ma zbyt mały bagażnik - wczoraj porównywałem.


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - ULTRA - 09-05-2016 22:27

Touran to małe pudełko, wogóle nie ma co brać tego pod uwagę.
Od siebie dodam Galaxy MK3, albo Audi A6 C6 Avant. Albo Sharana po lifcie z końca produkcji.


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - peters - 10-05-2016 01:25

Niby vw cady wpada w oko ale siedżenia nie dzielone wiec juz mnie zniechęcił. Interesowałem sie troche Fordem Galaxy to chyba jest MK3 ale duzo osob mówiło ze maja słabe sprzęgła. Wiec ucelowalem w sharana. I chyba na razie musze go potrzymać gdyz nie lubie ciagle zmieniać aut. Pojemny jest nie powiem. I dla mnie to sie liczy. Jak cos brałbym co innego nawet juz w benzynie toyote avensis verso lub coz z mitsubishi, ostatnio widziałem cos zbliżonego gabarytom do sharana.


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - certa - 10-05-2016 23:18

Bierz sharana po lifcie, będziesz zadowolony :-D


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - SebaWob - 11-05-2016 06:54

A ja polecam VW Routan, Honda Odysey. Dodasz z 10tys do budżetu i kupisz samochód na lata, wielki jak trzeba. Pozdrawiam


RE: Jak nie Sharan to co? ;) - Czerwony - 11-05-2016 07:57

Pytanie: jak często jeździsz z dużą ilością bagażu? Jeżeli tylko na wakacje, to proponuję nie patrzeć na wielkość bagażnika, bo z jednej strony to bardzo zawęża wybór, a z drugiej strony przez resztę roku woziłbyś powietrze. Kilka razy do roku to można włożyć box na dach, albo przyczepę przypiąć i jest miejsce na bagaż.

Samochodów "wieloosobowych" z dużym bagażnikiem zbyt wiele nie znajdziesz. Chyba tylko długa wersja VW Transportera by to załatwiała jak trzeba. Wtedy możesz wieźć ponton nadmuchany i namiot rozłożony Smile