Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wałek rozrządu - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: Wałek rozrządu (/showthread.php?tid=5691)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Wałek rozrządu - jacekdz - 08-05-2014 20:38

Witam od jakiego modelu mogę podpasować wałek z grupy PD


RE: Wałek rozrządu - jacekdz - 08-05-2014 23:25

Głowica u szlifierza dzwonił i mówił że coś nie tak z nią. Jutro odbieram głowicę to dowiem sie coś więcej.


RE: Wałek rozrządu - jacekdz - 10-05-2014 19:33

No i faktycznie wałek na dwóch krzywka wytarty. Trzeba szukać inny no i popychacze.


RE: Wałek rozrządu - wesol - 10-05-2014 20:38

Olej nie ma nic do tego bo w swoich już w takim razie powinienem mieć po dwa walki. Silniki tfi są robione w pl niezależnie od tego gdzie mają trafić czy audi czy skoda. Innego nr te wałki też nie mają chyba że nowsze wprowadzili bez wad


RE: Wałek rozrządu - Weso - 10-05-2014 22:40

Stasiu ja zauważyłęm jeszcze jedną ciekawą zależność. Krzywki są przeważnie wytarte pod korkiem wlewu oleju. Tak jakby syf, który przy odkręcaniu, czy też przecieraniu uszczelki leciał akurat w okolice wałka i tych nieszczęsnych wytartych krzywek. Może to też ma jakiś wpływ. Wszystkie wałki które przy mnie były wyciągane, były wytarte w tych samych miejscach.


RE: Wałek rozrządu - jacekdz - 11-05-2014 08:21

wałek i popychacze udało mi się załatwić w oryginale w bardzo dobrym stanie za bardzo dobrą cenę ale śruby wałka to ich cena w salonie mnie zabiła 200 zł za komplet. Zamienników nikt chyba nie robi bo przekopałem cały internet i nie widzę żadnych ofert. Porażka 10 śrub 200 zł brrrrrr. Jak macie namiary na takie śruby to proszę bardzo o info


RE: Wałek rozrządu - wesol - 11-05-2014 10:07

a po co ci sruby mostków wałka? starych nie masz czy jak?


RE: Wałek rozrządu - Weso - 11-05-2014 22:18

z tego co pamiętam to też przy wymianie wałka kupowałem te śruby w ASO;/, chociaż masa ludzi wsadza stare i to jeździ


RE: Wałek rozrządu - wesol - 11-05-2014 23:37

a jak bede zwalal glowice i dawal do planowania to co mam dac nowe sruby i moze panewki. Po co?? nwe sruby sie daje do przykrecenia glowicy i tyle. reszta stara moze byc. to czemu pryz wymienie walka mialbym dawac nowe sruby?? Nowe panewki to rozumiem do nowego walka.


RE: Wałek rozrządu - Bogos - 12-05-2014 00:22

(10-05-2014 22:40)Weso napisał(a):  Stasiu ja zauważyłęm jeszcze jedną ciekawą zależność. Krzywki są przeważnie wytarte pod korkiem wlewu oleju. Tak jakby syf, który przy odkręcaniu, czy też przecieraniu uszczelki leciał akurat w okolice wałka i tych nieszczęsnych wytartych krzywek. Może to też ma jakiś wpływ. Wszystkie wałki które przy mnie były wyciągane, były wytarte w tych samych miejscach.

W moim przypadku to większość miały wytarte krzywki na 1 lu 2cylindrze Wczoraj miałem sharana na wymianie turbo i miałem zdjęta pokrywę zaworową i tam też już bierze pierwszą krzywkę.

(11-05-2014 10:07)wesol napisał(a):  a po co ci sruby mostków wałka? starych nie masz czy jak?
Nie wiem jak ty to robisz ale te śruby łatwo po prostu przeciągnąć i sie urwą. Już raz próbowałem na starych składać i na 6 śrub to dwie sie urwały a reszta to czuć było pod kluczem jak sie naciągały jak guma do żucia,także ja już nie ryzykuję, łatwiej bym powiedział że jest ze śrubami do głowicy.
-----------------------------------------------------------------------
Ja kupowałem części w tym sklepie http://www.czescibrozek.pl/

Pozdro