Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
czym czyścicie deskę rozdzielczą? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Garaż SGA (/forumdisplay.php?fid=104)
+---- Dział: Kosmetyka Samochodowa Auto Detailing (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- Wątek: czym czyścicie deskę rozdzielczą? (/showthread.php?tid=2955)

Strony: 1 2


czym czyścicie deskę rozdzielczą? - m-blue - 01-02-2013 21:33

witam,
pytanie z serii nowego usera Smile
Deska jakaś taka chropowata, szybko się kurzy... czym to czyścicie, zwykłym plakiem -będzie się świecić jak psu... może szmatka z płynem?


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - wojci - 01-02-2013 21:44

plak + miękka szmatka i nic się nie będzie błyszczeć


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - tomekiewa - 01-02-2013 22:43

Ja używam plaka ale w wersji MAT deska jest czysta i wygląda jak nówka a przede wszystkim najważniejsze to to że nie błyszczy się i nie odbija w przedniej szybie co zdecydowanie poprawia widoczność i bezpieczeństwo!!!!!
http://allegro.pl/atas-plak-600ml-super-mat-do-plastikow-papaja-i2927443971.html


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - m-blue - 01-02-2013 22:46

Kupiłem sharana kilka dni temu, wyglądał w środku jak fabrykaSmile w poprzednim aucie z racji pracy, miałem lekko mówiąc syfSmile ale po sprzątaniu nie miałem kurzu po 3-4 dniach na desce jak w sh.Wink


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - marcyb3 - 02-02-2013 00:04

ja u siebie stosuje chusteczkii nawilżone,scieraja dokładnie kurz i nie zostawiają smug.oczywiscie chusteczki pampers mojej córeczkiSmileSmile


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - m-blue - 02-02-2013 10:58

Oo widzisz, tu zaczynamy być na dobrej drodze, u mnie też tego sporoSmile Dzisiaj zrobię testy. Aloesowe masz czy zwykłe Tongue


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - empoli71 - 02-02-2013 11:09

Ja też używam chusteczek nawilżonych najtańszych jakie znajdę.Super czyszczą też skórzana tapicerkę


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - marcyb3 - 02-02-2013 22:21

Ja mam z aloesem chusteczki Pampers


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - m-blue - 03-02-2013 13:57

żartowałem z tymi pampersami jaki zapachSmile , bo i u mnie w domu mam tego pod dostatkiem z racji 2 maluchów więc też ostatnio w temacie jestemSmile co do deski, to dzwiło mnie trochę, że 2-3 dni i cała zakurzona przez to że taka porowata... w poprzednim aucie jak wytarłem raz na miesiąc to było wszystko...


RE: czym czyścicie deskę rozdzielczą? - Czerwony - 03-02-2013 20:11

Od czasu do czasu matowy Plak.

Na co dzień (no, bez przesady) sama ściereczka, ale dobra - taka gęsta "frotka" z mikrofibry czy jaktam się to nazywa.

No i oczywista oczywistość: w miarę regularne odkurzanie wnętrza. Jak mniej tego "fruwającego śmiecia" będzie w całym samochodzie, to i na desce mniej osiądzie.