Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
ile km na rezerwie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: ile km na rezerwie (/showthread.php?tid=2004)

Strony: 1 2 3


RE: ile km na rezerwie - bobbudow - 24-11-2012 21:58

daneczek motor 150KM i to po mieście, chyba nie do pobicia) napewno nie po wrocławiu) ale moje 100km po autostradzie, czeka na desperado)


RE: ile km na rezerwie - marianex - 24-11-2012 22:21

Historia prawdziwa . Dzwoni moja kochna żona . Jej "bolid" się zepsuł , zepchnęła go na chodnik aby nie tarasował ulicy no i oczywiście ja jestem wszystkiemu winien , że ona musi takim gratem co się psuje jeździć. Po powrocie do domu na stole kluczyki i dokumenty - nie odbiera telefonu . Podjechałem jeszcze wtedy Passatem po sąsiada mechanika , sznurek na wszelki wypadek i po autko. Kręci ale nie zapali. Hol i do domu , podjechaliśmy prosto do niego w końcu mechanik. Wziąłem kanister i na stację tak na wszelki wypadek bo rezerwa świeci . Kupiłem 10l benzyny wlaliśmy 2 razy zakręcił i zapalił. BINGO autko się naprawiło. W domu oczywiście moja wina no bo jak mogę nie wiedzieć , że żonie kończy się paliwo Smile Tak więc pamiętajcie koledzy o rezerwie w żony samochodzie też Smile


RE: ile km na rezerwie - wesol - 25-11-2012 09:24

umnie rzadko kiedy rezerwa sie zapala. Praktycznie to chyba nigdy. Widzialem rezerwe w sharanie jek go kupowałem a tak to juz nie. Zawsze na full i jak spadnie do polowy a raz kiedyz do 1/4 to jest zalewany. Poprostu zawsze mam auta pelne plus ze dwa baniaki po 30 litrów w garażu. Ubedzie to jadąc na Szczecin na zakupy leje na full w kanistry plus bak. Mozliwe ze tez z tego powodu umnie nie ma oszczednej jazdy- zawsze ogień.


RE: ile km na rezerwie - Drops - 26-11-2012 00:08

Co znaczy "zapaliła sie REZERWA"? Auto mam od niedawna i raz widziałem komunikat "bitte tanken" czy jakaś kontrolka jeszcze do tego ma się palić?


RE: ile km na rezerwie - kaskader - 26-11-2012 01:29

HaBig Grin Bite Tanken czyli twoj Niemiec chciał pićBig Grin U mnie oprócz tego napisu nie pali sie zadna kontrolkaSmile


RE: ile km na rezerwie - raventes - 26-11-2012 08:20

U mnie ostatnio też miałem taką akcje Smile Po raz pierwszy więc też się zdziwiłem Smile Pisk ( pojedynczy, krótki + kontrolka + BITTE TANKEN ) Smile Nie idzie przegapić, że jest głodny Big Grin


RE: ile km na rezerwie - Coneser - 26-11-2012 14:36

A ja robie zawsze ponad 100km (rekord to chyba 120km) i tylko raz w zyciu mi zabraklo ale wtedy nie wiedzialem kiedy sie zapalilo...


RE: ile km na rezerwie - Drops - 26-11-2012 22:20

(26-11-2012 17:41)pretor napisał(a):  Gdybyś luknął na mój profil, pewnie byś zauważył że mam model [mk1] a on nie sprecha ani nie prycha po Niemecku ino właśnie mruga do mnie pomarańczową kontrolką jak zaczyna być spragnionyBig Grin




ps. panowie pouzupełniajcie sobie dane w profilu, nie trzeba się potem zastanawiać kto czym jeździWink

Nawet gdybym się patrzył cały dzień na twój profil, to bym tego się nie domyślił.Sad
Nie wymagaj od wszystkich pełnej znajomości wyposażenia i możliwości wsystkich modeli SGA. Nie każdy może ci dorównać Tongue
Przecież pisałem że mam od niedawna.


RE: ile km na rezerwie - bobbudow - 28-11-2012 22:37

Też raz miałem przypadek potwierdzający że nie ma co ryzykować)
kończyłem budowę w hamburgu, ostatni dzień pracy, pożegnania, torby spakowane, pracownicy już myślami w Polsce
a ja oczywiście najmądrzejszy w całej wsi) zachciało mi się tankować we wsi gdzie mieszkaliśmy bo było parę centów taniej, więc pojechaliśmy do domku się wykąpać, reszta gratów do auta i w drogę a że była sobota wieczorem stacje na wsi zamykają wcześniej i w niedzielę są zamknięte. nie przejąłem się jak zobaczyłem że gość właśnie ją zamyka bo były też dystrybutory na banknoty i kartę.
Włożyłem 50EU i co? I nic bo się coś s....o to ja biegiem na zaplecze, bo pracownik zaraz pewnie będzie wychodził od tyłu) i rzeczywiście, wyszedł daję mu paragon z automatu a on mówi że ok. ale mam go przynieść w poniedziałek to odda kasę albo tankowanie) to mu tłumaczę że za 8h będę w Polsce i tu nie wracam, on na to spokojnym głosem że od 5minut ma już weekend i [automat-usunięto wulgaryzm].


RE: ile km na rezerwie - adam - 06-12-2012 19:00

ja staram sie nie dopuścić do sytuacji w której zapala się rezerwa i komunikat bitte tanken.Raz jednak zdarzyło mi się że zapomniałem zatankować i wskazania pokazywały że zrobię jeszcze 10 km na rezerwie a zrobiłem ponad 30.