Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Przekładka z automata na manual robił ktoś? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra MKII 2010 - (/forumdisplay.php?fid=7)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Wątek: Przekładka z automata na manual robił ktoś? (/showthread.php?tid=13157)



Przekładka z automata na manual robił ktoś? - Fzteile - 25-06-2021 07:56

Witam serdecznie koledzy mam pytanie posiadam alhambre 2.0tdi 170ps z dsg auto naprawdę bardzo dobrze się spisuje i ogólnie dla mnie jest poprostu rewelacyjne ale jezdze dosyć czesto z lawetą i martwi mnie temat skrzyni DSG aby jej nie zarżnąć i przechodzi mi przez myśl przekładka na manual czy ktoś z forumowiczów robił taki zabieg i ewentualnie ma jakieś spostrzeżenia do przekładki wiadomo części do przełożenia swoje by kosztowały plus robocizna ale naprawa w przyszłości DSG to też nie tania inwestycja pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi:-)


RE: Przekładka z automata na manual robił ktoś? - wesol - 25-06-2021 10:50

dsg trudno nazwac automatem. to dwie skrzynie manualne z dwoma sprzęgłami. jedno sorzeglo jedt od biegow parzystych a drugie od niepazystych. mimo wszystko bedzie taniej zalozyc w razie co druga inna sprawna skrzynie.


RE: Przekładka z automata na manual robił ktoś? - Fzteile - 25-06-2021 22:02

No niby taniej ale weź kup pewna skrzynie DSG może być ciężko ogółem fajnie mi się jeździ autkiem i generalnie dobrze się spisuje pod laweta jak podczepiam lawetę to zawsze zmieniam ręcznie biegi i staram się nie deptać mu do oporu no i delikatne ruszanie