Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 19-10-2013 19:56

(19-10-2013 19:17)wesol napisał(a):  widze ze wszyscy juz na zimówki przechodza. W moim rejonie chyba jeszcze nie pora na zmiany laczków. Jeszcze sie wstrzymam.

Ja także, w tygodniu ma być ~20 stopni Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 19-10-2013 21:46

Dzisiaj sharan dokładnie umyty + przejechany QD. Ostatnio go zaniedbałem bo nie miałem w ogóle czasu i od 2 tyg nie miał porządnego mycia, tylko "karcherem" przepłukany był.

Pomimo że na początku lata robiłem zaciski przód + tył - to ostatnio zaczęły mi piszczeć klocki, myślałem że coś blokuje - więc rozebrane zaciski przód + tył i nasmarowane / przeczyszczone ponownie. - Dalej piszczy Dodgy za to z przodu już biednie z klockami ( w prawdzie minimalnie powyżej granicy "czujników" jest ale ja wolę wymieniać tego typu części wcześniej niż później ... do tego to piszczenie teraz dochodzi które irytuje ... ) w pon. zamawiam na przód klocki EBC - zobaczymy jak się będą sprawowały.
Może komuś się przyda:
EBC Ultimax ( "czarne" zamienniki oryginałów ) - 176zł komplet na przód tarcza 300mm.
EBC Greenstuff - 440zł komplet przód tarcza 300mm.
ATE - 250zł komplet.
ATE w InterCars'ie - 350zł komplet.

Chciałem brać Greenstuff , ale stwierdziłem że to pierwsze klocki EBC jak dla mnie ( wcześniej tylko ATE ) więc spróbuję tańsze + do starej tarczy. A jak będą się dobrze sprawowały to po tych klockach prawdopodobnie będę nowe tarcze zakładał to wpadną Green stuff'y.

Co do opon - to też się wstrzymuję / bym się wstrzymał ... jednak 2 dni temu zostałem zmuszony do wymiany przodu na zimówki.
Rozwaliłem oponę letnią ( bok opony ) nie wiem sam na czym AngryAngry wygląda jak by było minimalne nacięcie 0,5-1cm z zewnątrz ledwo widoczne. Od środka po "wygięciu" widać dziurkę wielkości małego gwózdka.
Jako że to bok opony to jak jechałem do wulkanizatora to już coś czułem że średnio z tym będzie - moje przypuszczenia się potwierdziły, takiego uszkodzenia się nie naprawia. I przez takie gó*no Conti SPC 5 po ledwo nie całym sezonie letnim do wyjeb... Angry
- 500zł z kieszeni, a się zdenerwowałem.

Teraz przód zimowy 195... tył letni 225 Big Grin

Dzisiaj jeszcze umyte felgi alum. na zimę - ( najpierw jakimś kwasem, potem usuwanie smoły, na końcu usuwanie zanieczyszczeń metalicznych ) - tak zapieczony pył jest w rantach że pomimo kilku prób czyszczenia i tak nie udało się idealnie ich wymyć.
Czyściutkie można powiedzieć że przygotowane do zmiany koloru z oryginalnie srebrnego na ... inny, coś odświeżonego chce zapodać do auta. Jak skończę z nimi to zapodam fotki z prac.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 20-10-2013 09:31

ja załatwiłem dwie przednie opony dlatego zmieniłem całość na zimeSmile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piwek86 - 20-10-2013 09:47

wczoraj zmienione amorki tył bo juz w styczniu miały z tyłu 42 % i mega korozja dziura itp od jakiegos czasu był z tyłu stukot mechanik na przeglądzie stwierdził to gumy na stabilizatorze z tyłu a jednak po zmianie dalej było słychac stukot po zmianie amorków cisza Smile ze szczescia po 3 miesiącach niemycia auta z braku czasu umyty poodkurzany dywaniki karcherem wyprane dziś z rana miałem srodek myc i z zewnątrz meguarem potraktować i fotki dla ( Arrowa porobic wreszcie sorki ze tak pózno Smile ) ale jak zwykle deeeeszcz Sad miała byc zmiana dzis tez 18 na 16 zima za pare dni jade w trase do rodziny łącznie 800 km zima sie juz przyda ale dobra pogoda do przygotowania auta tez by sie przydała Wink miłego dnia wszystkim Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marqss - 20-10-2013 13:37

Wczoraj wymieniony olej, wszystkie filtry i czujnik temperatury płynu.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - robertsalar - 20-10-2013 20:37

no nareszcie dołożyłem manetki z tempomatem i o dziwo bez aktywacji w kompie działa bez zarzutu ,coś mi tu śmierdzi że ktoś przede mną ( czyt. autohandel)zmienił manetki na zwykłe a tempo było już fabrycznie.Jedno dołożone ale teraz znowu kabloteka w drzwiach szwankuje już drugi raz będę musiał tam dłubać.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dadi - 20-10-2013 21:31

(20-10-2013 20:37)robertsalar napisał(a):  no nareszcie dołożyłem manetki z tempomatem i o dziwo bez aktywacji w kompie działa bez zarzutu ,coś mi tu śmierdzi że ktoś przede mną ( czyt. autohandel)zmienił manetki na zwykłe a tempo było już fabrycznie.
Zawsze można to zweryfikować po VIN. Jeden kolega mi sprawdzał też kiedyś Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 23-10-2013 18:17

Zamontowałem czujniki cofania
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=4463 - link do tematu


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - RAFFEN - 23-10-2013 18:58

bez fotek sie nie liczy Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 23-10-2013 19:05

(23-10-2013 18:58)RAFFEN napisał(a):  bez fotek sie nie liczy Smile

Są i fotki Tongue
EDIT:
A nawet filmik Big Grin
Dodałem link w poście wyżej.