Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - inside4 - 04-05-2015 22:20

(04-05-2015 21:39)andrew7800 napisał(a):  
(04-05-2015 20:59)inside4 napisał(a):  Odebrałem dużą pakę z poczty od Adrew. Ledwie ją udźwignąłem trochę gratów do tedika Big Grin
Czas chyba swój temat założyć Wink

P.s Adrew7800 dzięki.
Nie ma sprawy.Smile Mam nadzieję że będziesz zadowolony. Jak mogę coś załatwić to czemu nie. Szykuj brykę i pochwal się jak to wyszło.Wink

Jeszcze panel z przełącznikiem świateł,regulacją zegarów i regulacją wysokości świateł Wink


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - andrew7800 - 04-05-2015 22:56

To pewnie będę miał w tym tygodniu.:)Tylko masz halogeny włączane na raz czy na dwa razy? oba będą działały ale w pierwszym włączają się halogeny tylne a jak auto jest wyposażone w przednie to tył i przód świecą razem. W drugim najpierw włączamy przednie a potem tylne.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - inside4 - 05-05-2015 15:14

(04-05-2015 22:56)andrew7800 napisał(a):  To pewnie będę miał w tym tygodniu.:)Tylko masz halogeny włączane na raz czy na dwa razy? oba będą działały ale w pierwszym włączają się halogeny tylne a jak auto jest wyposażone w przednie to tył i przód świecą razem. W drugim najpierw włączamy przednie a potem tylne.
Na dwa razy.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - wesol - 07-05-2015 22:12

Wymiana przegubu bo juz telepalo budą.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - edziq - 07-05-2015 22:40

wyspawana podłoga przy przednich wahaczach. Cały dól oczyszczony z rdzy i zakonserwowany, zrobione poprawki na dolnych krawędziach obu przednich drzwi, poprawione przednie słupki, wyprostowane i pospawane progi i wszystko pomalowane. Dziś zmieniony olej na Motul specific 505 5w40. Wymieniony uszczelniacz półosi napędowej.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 09-05-2015 22:58

Wymieniona wykładzina maski (poprzednią skonsumowały gryzonie) na ładną używkę, kupioną od kol. Robertkol. W końcu to wygląda. Nie będzie wstyd przy ludziach maskę podnieść.

Dywany wymienione z zimowych na letnie, a przy okazji wszystkie tylne fotele trochę nasmarowałem, bo skrzypiały przy składaniu.

Przy okazji zajmowania się fotelami, zacząłem medytować, dlaczego to fotele w 2 rzędzie ocierają o siebie leciutko przy składaniu - przecież tak być chyba nie powinno? Po oględzinach, zauważyłem, że plastikowe boczki / osłony od środkowego fotela dziwnie odstają. Przejrzałem od razu wszystkie pozostałe - są ok. Tylko ten jeden. Skąd? Dlaczego? Zupełnie bez sensu. No mniejsza. Wystarczyło odkręcić z każdej strony po jednym torksie (25) i "zahaczyć" boczek nieco go unosząc. Żadnych zapinek, czy mocowań. Czysta i szybka robota.

Tak to wyglądało przed naprawą:

[Obrazek: 2aad46c23943.jpg]_[Obrazek: 40d66013e292.jpg]

A tak wyglądało na fotelu "poprawnym". Nawet palec się nie mieści między plastikiem a tapicerką:

[Obrazek: 918d705a47bc.jpg]

Dziwna sprawa, ale już zrobione.

No i tradycyjnie, na niedzielę autko wypucowane i odkurzone. Do odkurzania - korzystając z wyjętych foteli i dywanów - przyłożyłem się fest. Gdzieś w szparze pod fotelem wygrzebałem nawet jakiś stary długopis, jeszcze po Niemcu, więc sprzątanie było naprawdę głębokie. Samochód jest u mnie już 3 lata i okurzałem go już przecież kilka razy...

No i jeszcze na koniec, ok. 22.00 zmieniłem uchwyt na telefon (na szybę). Jeżeli uchwyt pozwoli (nie zasłoni), to będę próbował jak się sprawuje telefon w roli kamery - rejestratora. Tak w ogóle, to temat rejestratora chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - grażyny - 10-05-2015 18:52

(09-05-2015 22:58)Czerwony napisał(a):  Wymieniona wykładzina maski (poprzednią skonsumowały gryzonie) na ładną używkę, kupioną od kol. Robertkol. W końcu to wygląda. Nie będzie wstyd przy ludziach maskę podnieść.

Dywany wymienione z zimowych na letnie, a przy okazji wszystkie tylne fotele trochę nasmarowałem, bo skrzypiały przy składaniu.

Przy okazji zajmowania się fotelami, zacząłem medytować, dlaczego to fotele w 2 rzędzie ocierają o siebie leciutko przy składaniu - przecież tak być chyba nie powinno? Po oględzinach, zauważyłem, że plastikowe boczki / osłony od środkowego fotela dziwnie odstają. Przejrzałem od razu wszystkie pozostałe - są ok. Tylko ten jeden. Skąd? Dlaczego? Zupełnie bez sensu. No mniejsza. Wystarczyło odkręcić z każdej strony po jednym torksie (25) i "zahaczyć" boczek nieco go unosząc. Żadnych zapinek, czy mocowań. Czysta i szybka robota.

Tak to wyglądało przed naprawą:

[Obrazek: 2aad46c23943.jpg]_[Obrazek: 40d66013e292.jpg]

A tak wyglądało na fotelu "poprawnym". Nawet palec się nie mieści między plastikiem a tapicerką:

[Obrazek: 918d705a47bc.jpg]

Dziwna sprawa, ale już zrobione.

No i tradycyjnie, na niedzielę autko wypucowane i odkurzone. Do odkurzania - korzystając z wyjętych foteli i dywanów - przyłożyłem się fest. Gdzieś w szparze pod fotelem wygrzebałem nawet jakiś stary długopis, jeszcze po Niemcu, więc sprzątanie było naprawdę głębokie. Samochód jest u mnie już 3 lata i okurzałem go już przecież kilka razy...

No i jeszcze na koniec, ok. 22.00 zmieniłem uchwyt na telefon (na szybę). Jeżeli uchwyt pozwoli (nie zasłoni), to będę próbował jak się sprawuje telefon w roli kamery - rejestratora. Tak w ogóle, to temat rejestratora chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu.
Może jak byś bardziej się przyłożył do sprzątania parę setek eurasów byś znalazł Big Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Czerwony - 10-05-2015 19:59

(10-05-2015 18:52)grażyny napisał(a):  Może jak byś bardziej się przyłożył do sprzątania parę setek eurasów byś znalazł Big Grin

To się nazywa silna motywacja do sprzątania! Big Grin


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - rodzynek - 10-05-2015 23:17

W końcu uruchomiłem klimatyzację. Mam nadzieję, że podziała dłuższy czas.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - dmusek - 11-05-2015 10:35

Ehh...Klima w SGA to temat rzeka jak dwumas i półosie... Big Grin Też dobiłem gazu i trochę oleju. Do lipca starczy Tongue