Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - sadwiarz - 30-03-2015 22:49

Dzisiaj z dumą ogłaszam, że zamontowałem nowe radio. Wreszcie będę mógł puszczać muzę z pendrive'a Wink Tego mi brakowało!


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - dmusek - 30-03-2015 23:37

Powoli wymieniam oświetlenie wewnątrz na ledy SMD. Narazie wymieniłem kilka sztuk tzn. 3 w podsufitce i dwie w lampkach do czytania i jest jasność. Efekt super.Big Grin Porządne SMD lub cree trafią też z przodu w postojówki bo normalne żarówki świecą na żółto w porównaniu z ksenonami, a tak nie ma różnicy w barwie i nikt się nie czepia. No i nowe kapcie Rain Sporty 3 235/45 /R17 na porządnej feldze robią wrażenieTongue Bedzie pogoda to zrobie i zarzucę jakieś fotki Wink


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - piotto0 - 31-03-2015 00:06

(30-03-2015 23:37)dmusek napisał(a):  Powoli wymieniam oświetlenie wewnątrz na ledy SMD. Narazie wymieniłem kilka sztuk tzn. 3 w podsufitce i dwie w lampkach do czytania i jest jasność. Efekt super.Big Grin Porządne SMD lub cree trafią też z przodu w postojówki bo normalne żarówki świecą na żółto w porównaniu z ksenonami, a tak nie ma różnicy w barwie i nikt się nie czepia. No i nowe kapcie Rain Sporty 3 235/45 /R17 na porządnej feldze robią wrażenieTongue Bedzie pogoda to zrobie i zarzucę jakieś fotki Wink
Ładnie ;-)
Fotki obowiązkowo Big Grin Zarówno oświetlenia jak i kółek.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - misiek_lbn - 31-03-2015 09:14

(30-03-2015 23:37)dmusek napisał(a):  Powoli wymieniam oświetlenie wewnątrz na ledy SMD. Narazie wymieniłem kilka sztuk tzn. 3 w podsufitce i dwie w lampkach do czytania i jest jasność. Efekt super.Big Grin Porządne SMD lub cree trafią też z przodu w postojówki bo normalne żarówki świecą na żółto w porównaniu z ksenonami, a tak nie ma różnicy w barwie i nikt się nie czepia. No i nowe kapcie Rain Sporty 3 235/45 /R17 na porządnej feldze robią wrażenieTongue Bedzie pogoda to zrobie i zarzucę jakieś fotki Wink

Ja tez, wymieniłem cały środek na LEDY, przy otwarciu drzwi świeci się na 12 żarówek = 60W poboru Smile + przy okazji 4 lampki przy uchwytach i 4 na zewnątrz (postojówki i tablica).
Nie 'żarzą' Ci się te w środku przez jakiś czas po wyłączeniu?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - dmusek - 31-03-2015 10:34

Nie, nie żarzą się. Jest ok. Brakuje mi tylko tego efektu powolnego wygaszania, jak był przy oryginalnych żarówkach. Ale coś za coś.Big Grin Tablicy tylnej chyba nie będę oświetlał Ledami, bo się zbytnio wtedy w oczy rzuca, ale jak wynajdę delikatnie świecące barwą ciepłą to dlaczego nie.Tongue


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Gizio1625 - 31-03-2015 10:54

U mnie jest problem z ledami SMD w przednich postojówkach, po ok miesiącu urządzają se dyskotekę. Zmieniałem już trzy razy i zawsze to samo, z wewnętrznym oświetleniem i podświetleniem rejestracji nie ma problemu. Miał ktoś taki problem?


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Karaś - 31-03-2015 21:42

Wymienione gumy stabilizatora tył (nawet auta nie trzeba podnosić taka koza Smile ) i gumy stabilizatora przód + jeden łącznik,drugi oczywiście nie chciał pójść i nakrętka kręci się ze śrubą Undecided


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - dmusek - 31-03-2015 21:52

Splin, torx, lub klucz tuż przy gumie przegubu i musi się odkręcić. Ewntualnie odcinasz gumę i ściskasz szczypcami przestawnymi, małą żabką i pójdzie.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Karaś - 31-03-2015 22:03

dmusek żadne Torxy nie wchodzą - ktoś już wcześniej chciał go chyba wymienić i jest już obrobione miejsce na Torx jest okrągła dziurka.
Myślisz,że jest możliwość złapania go szczypcami?
Myślałem o obcięciu ręcznie piłką,bo diaks nie podejdzie.


RE: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - sadwiarz - 31-03-2015 23:45

Udało mi się dzisiaj wysprzątać skrytkę i uporządkowałem też kolekcję płyt, które zawsze ze mną jeżdżą w aucie Smile