Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 05-11-2014 19:00

Ja potrzebuję samego silniczka na alle... widziałem po 20zł, widziałem, że nawet od renault pasuje identyczny. Będę szukał jakiejś okazji, dobrze, że to od kierowcy w sumie padnięte jest a nie pasażera bo kierowcy praktycznie nie reguluję. Chyba, że ktoś posiada sam silniczek albo samą zebatkę/listwę jak mu jedna padła.


Scrappy czym malujesz? Jakim sprzętem?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 05-11-2014 21:07

(05-11-2014 19:00)DDiablo napisał(a):  Scrappy czym malujesz? Jakim sprzętem?

No niestety amatorskim, ale powoli się doposażam Big Grin Też uczę się na swoich błędach, więc idealnie nie wychodzi Tongue Pistolet mam Sico Gold HVLP 1.3, kompresor to mój największy ból bo to ten malutki 30L, teraz będę polował na coś większego, bo to jest masakra... no ale jest i da się malować jakoś tam Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 05-11-2014 21:23

To i tak lepiej niż ja, mam kompresor 25l albo 30l i chiński pistolet hp 1.4, ale jak na pierwszy raz malowanie podkładem poszło bez problemu, gorzej z bazą metalic, ale drugi próg jak malowałem to baza i klar poszły bez zacieków i wyszło git jak na taki sprzęt. Jednak sobie ciśnienie zmniejszyłem na kompresorze do 5 bar. W przyszłym roku spróbuję odświeżyć i pomalować felgi na czarno i obudowy lusterek pod kolor bo mi jeszcze bazy zostało trochę.

Edit: Widzę, że ten sico jest nawet w dobrej cenie koło 100zł jak na amatorskie zastosowanie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 05-11-2014 21:55

(05-11-2014 21:23)DDiablo napisał(a):  To i tak lepiej niż ja, mam kompresor 25l albo 30l i chiński pistolet hp 1.4, ale jak na pierwszy raz malowanie podkładem poszło bez problemu, gorzej z bazą metalic, ale drugi próg jak malowałem to baza i klar poszły bez zacieków i wyszło git jak na taki sprzęt. Jednak sobie ciśnienie zmniejszyłem na kompresorze do 5 bar. W przyszłym roku spróbuję odświeżyć i pomalować felgi na czarno i obudowy lusterek pod kolor bo mi jeszcze bazy zostało trochę.

Edit: Widzę, że ten sico jest nawet w dobrej cenie koło 100zł jak na amatorskie zastosowanie.

Tak, sico właśnie przyszedł kilka dni temu, bo wcześniej się nie znałem i kupiłem wysokociśnieniowy i ten klar nie chciał się położyć dobrze. Lakierowanie zawsze się przyda, więc warto się uczyć i się nie poddaję Tongue


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Dołas - 06-11-2014 21:46

a ja dziś powyciągałem liście z zakamarków Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 07-11-2014 17:56

Kupiłem sobie do sharana owiewkę na maskę oraz nadkola przednie bo stare się połamały.Smile
Serdeczne podziękowanie dla kolegi @Grażyny za załatwienie mi owiewki.Tongue


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Sigma_74 - 07-11-2014 17:59

odpaliłem, przejechałem 8 km i jutro tankowanie i znów na tydzien stoi.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Wojciech - 08-11-2014 15:05

Witam wszystkich, ja wyczyściłem zawór egr w swoim szarku i jakby ciszej silniczek pracuje .


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - empoli71 - 08-11-2014 15:35

Zatankowałem pod korek,sprawdziłem olej,dolałem płynu do spryskiwaczy i wrzuciłem łańcuchy na pokład


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 08-11-2014 17:24

termostat wymienilem. W sumie nie tak tragicznie sie to robi w tych naszych autach. Ze 30 minut i po sprawie moze nawet szybciej a oba wkladalem do garnka z wodą i gotowalem. Ten stary sie troszke szybciej otwierał.
Sam bym moze na to nie wpadl ze moze byc dziabniety ale na hamowni Robert mnie pytal czy czasem nie mam termostatu dziabnietego. Jednak co fachowe oko to fachowe. Przy dzialajacm dogrzewaczu ciezko wychwycic czy termostat niedomaga.
Moze spalanie nieco spadnie.