Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Karaś - 11-09-2014 13:53

Dzisiaj wymieniłem żarówkę z oprawką w liczniku (koszt w ASO 13zł),zlikwidowany luz w lewarku biegów i zamontowany zegarek (dzięki rodzynek ).


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - jaro211 - 15-09-2014 15:17

Cześć ja się zabrałem za odświeżenie mojego seacika klapa do połowy od dołu, prawa strona cała ze względu na kolor a jest nim srebrna perła, obydwa progi duma baranek itd wszystkie materiały firmy standox .


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Dima76pl - 18-09-2014 19:52

Wymieniłem nagrzewnice ,wrogowi bym nie życzył wymiany .......;..Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Osiah - 18-09-2014 20:14

[attachment=3051]
i gra...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - grażyny - 18-09-2014 22:34

Głosniczek cacy i gumeczki na pedałach też jeszcze nie wyślizgane Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Osiah - 18-09-2014 22:46

(18-09-2014 22:34)grażyny napisał(a):  gumeczki na pedałach też jeszcze nie wyślizgane Smile
buty zdejmuje jak wchodzę i prowadzę w kapciach Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 19-09-2014 06:22

ta nakladka to jest wlasnorecznie dorobiona cyz mozna to dokupic?? Solidne to jest ?? Zwieksza to glebokosc montazu glosników?? Jak to wyglada od srodka?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Sigma_74 - 19-09-2014 06:41

1. wymieniono cały komletny łańcuch z pompą wody;
2. dodatkowo wszystkie przewody poddciśnieniowe i inne przewosy silnikowe na nowe po zdjęcu kolektora;
3. zakłada się gaz ;


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - tomalkowy - 19-09-2014 10:23

Wymieniłem automat stopu,w koncu irytująca,mrugająca kontrolka świec żarowych nie mruga mi po oczach.
A tak na marginesie dla innych wszystkich.Wymieniłem ten nieszczesny automat stopu mimo tego ze miałem światła stop


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Osiah - 19-09-2014 23:19

(19-09-2014 06:22)wesol napisał(a):  ta nakladka to jest wlasnorecznie dorobiona cyz mozna to dokupic?? Solidne to jest ?? Zwieksza to glebokosc montazu glosników?? Jak to wyglada od srodka?

nakładka jest robiona w całości przeze mnie - podstawa to dystans mdf odpowiedniej wysokości i ten akurat jest skośny (tzn. oprócz oryginalnego ukierunkowania wooferów w górę został skierowany w kierunku deski - zabieg celowy w przypadku tego głośnika). Do tego zrobione jest podfrezowanie bo aluminiowy rant dookoła głośnika to niz innego jak wpuszczona ramka maskownicy zrobiona z aluminium w którą wchodzi siatka)
Dystans jest przykręcony w oryginalne miejsca po fabrycznym głośniku śrubami (śruby chowają się w dystans) a głośnik przez pierścień alu przykręcony do dystansu.
Reszta to radosna twórczość - konstrukcja, gacie, żywica, szpachla… i na koniec materiał.
żeby zamontować nakładkę - czy raczej taki dystans, bo to nierozdzielna całość - trzeba oczywiście wyciąć dziurę w boczku.

jest to bardzo stabilne - z tym że dobrze jest usztywnić blachę w okolicach ori głośnika - i to nie matą - bo to za mało.

Głębokość montażową oczywiście zwiększa i to sporo - nie pamiętam teraz dokładnie ale coś w okolica 3-4cm