Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - grażyny - 08-07-2014 12:23

Zamontowałem spojler na maskę .


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 08-07-2014 20:10

Walczyłem z niesprawną klimą. Okazało się że trafiłem zamiast do specjalisty to do kowala. Miał spuścić czynnik i wymienić osuszacz a urwał rurkę bo ją przegiął oraz przy dokręcaniu pękł zawór na komorze grodziowej bo mechanikowi przez nie uwagę wypadły oringi i na siłę dokręcał.Angry
Jutro dalsza walka. jak coś jeszcze mi urwie to urwę mu głowę przy samej d..ie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Osiah - 10-07-2014 19:43

gotowe do tapicerowania nowe świeżutkie panele

[attachment=2844]


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - andrew7800 - 10-07-2014 22:08

Wczoraj walka z klimą się zakończyła pełnym sukcesem. Mechanik podszedł do tej sprawy poważnie to znaczy co zniszczył to wymienił na nowe lub naprawił i nie wziął z mojej kieszonki na to kasy. Zapłaciłem tak jak było umówione za osuszacz jego wymianę i spuszczenie i nabicie klimy.Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - K9Darek - 10-07-2014 22:16

He He, kowal jednak nie taki co kozy kuje XD


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DNN - 11-07-2014 12:08

Ja walcze z wyjeciem ECU zza licznika poniewaz chyba przetarl sie wezyk w srodku Confused i nie moge odpiac wtyczki ,zabezpieczenie wysuniete i dalej lipa... ktos doradzi jak wyjac wtyczke moze ?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - moherydz - 11-07-2014 12:18

(11-07-2014 12:08)DNN napisał(a):  Ja walcze z wyjeciem ECU zza licznika poniewaz chyba przetarl sie wezyk w srodku Confused i nie moge odpiac wtyczki ,zabezpieczenie wysuniete i dalej lipa... ktos doradzi jak wyjac wtyczke moze ?

Ściągnij wężyk który idzie do kompa to zabezpieczenie powinno wysunąć się do końca.
[attachment=2847]
Musisz wsiąść pod uwagę że przetarty lub pęknięty może być wężyk idący od ECU do przewodu intercoolera i objaw będzie ten sam. Ja zapobiegawczo wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 11-07-2014 14:31

moherydz, dzieki za fotkę, też mi się przyda, miałem dzisiaj z tym walczyć, ale ściągnąłem zderzak przedni i zamontowałem go w końcu porządnie. Mocowanie było oderwane i ktoś przykręcił go na wkręt, a jak mi przytarli to wyskoczył i popękał. Teraz mocowanie przykleiłem za pomocą żywicy i maty szklanej. Muszę jeszcze przykleić te dolne mocowania co są pod autem i boczne, w górnej części zderzaka co przykręca się koło koła. Dodatkowo wywaliłem ten nieszczęsny hokej od golfa IV i chyba trzeba się rozglądać za oryginalnym, albo jakąś fajną dokładką bo łyso teraz Big Grin
[Obrazek: min_57e1b0dbf7e45fad947a4e069b79c4.jpg]

Ale najpierw coś trzeba z tym błotnikiem zrobić (naprostować), poszpachlować zderzak i prysnąć Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DNN - 11-07-2014 15:22

(11-07-2014 12:18)moherydz napisał(a):  
(11-07-2014 12:08)DNN napisał(a):  Ja walcze z wyjeciem ECU zza licznika poniewaz chyba przetarl sie wezyk w srodku Confused i nie moge odpiac wtyczki ,zabezpieczenie wysuniete i dalej lipa... ktos doradzi jak wyjac wtyczke moze ?

Ściągnij wężyk który idzie do kompa to zabezpieczenie powinno wysunąć się do końca.

Musisz wsiąść pod uwagę że przetarty lub pęknięty może być wężyk idący od ECU do przewodu intercoolera i objaw będzie ten sam. Ja zapobiegawczo wymieniłem wszystkie przewody podciśnienia.

Wezyk od IC do ECU mam caly ,wezyk za ECU odpialem,wysunalem zawleczke tyle ile sie dalo i wtyczka siedzi tak mocno ze ani drgnie ...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 11-07-2014 17:11

za slabo wysunales ten jezyk i jeszcze trzyma. Rob jak ci pisza. Potem mozesz srubsztykiem odsuwac wtyczke od ECM i wyjdzie.