Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - m-blue - 15-06-2014 19:27

W załączniku jest oryginalna instrukcja po angielsku co prawda ale z obrazkami i chyba ang jakoś bardziej przyjazny niż niemieckiSmile Swoją drogą gratuluje wytrwałości, mnie z braku czasu kilka rzeczy trzyma, między innymi właśnie postojowe i składanie lusterek... ale może to i lepiej, bo co jakiś czas jak myślami wracam do tematów, to się koncepcja ulepszaBig Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - dmusek - 15-06-2014 22:26

Rzeczywiścia ta instrukcja jest w trochę bardziej ludzkim języku. Dzięki, chociaż mi już nie jest potrzebna, ale innym sie przyda z pewnością.
Postojowe wydaje sie trudne dopóki się nie rozkmini o co chodzi. Jak się załapie to już leci i kombinuje się, żeby jeszcze coś ulepszyć. Ja na przykład zamiast potwierdzenia włączenia ogrzewania postojowego kierunkami mam w bocznym podszybiu niebieską diodę, która błyska gdy postojowe pracuje. A myślę już nad dodatkowym akumulatorem, specjalnie do postojowego, bo słabo widzę działanie na głównym.Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - polozei2009 - 15-06-2014 23:43

no ja ostatnio mialem malo czasu ale wyskrobalem pare minutek dla SZARANA Rolleyes


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 16-06-2014 06:51

Wczoraj odkurzony i poscierane kurze oraz założone podświetlenie schowkow górnych


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - spraktor - 16-06-2014 13:28

dzis zauważyłem że w kilku miejscach gdzie najcześciej trzymam kierownice zaczyna odchodzić ta [automat-usunięto wulgaryzm].....farba do skór, powoli zaczynam myśleć czy lepiej kupić porządną używkę czy dać do obszycia, bo dużo niechca 150zł


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - Scrappy - 16-06-2014 13:37

Ja bym obszył.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - marcyb3 - 16-06-2014 19:49

wolałbym oryginał używany niż chińską skórę na kierownicy , też zaczynam się rozglądać za kierą do swojego ale będzie trój ramienna


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - spraktor - 16-06-2014 21:46

była oryginalna trójramienna? a czy ktos wie czy pasuje może kiera z poduchą od alteii??


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - piotto0 - 16-06-2014 22:25

(16-06-2014 13:28)spraktor napisał(a):  dzis zauważyłem że w kilku miejscach gdzie najcześciej trzymam kierownice zaczyna odchodzić ta [automat-usunięto wulgaryzm].....farba do skór, powoli zaczynam myśleć czy lepiej kupić porządną używkę czy dać do obszycia, bo dużo niechca 150zł


(16-06-2014 19:49)marcyb3 napisał(a):  wolałbym oryginał używany niż chińską skórę na kierownicy , też zaczynam się rozglądać za kierą do swojego ale będzie trój ramienna


Jak dla mnie kupić porządną używkę to ostateczność.
Ja albo bym spróbował ( jak Ci się chce ) jeszcze raz pobawić z twoją kierownicą, tylko tym razem kupić inne środki (Dużo nie kosztują bo 40zł komplet farb + wysyłka. ) - do malowania kierownicy, bo jestem przekonany że w dużej mierze za niepowodzenie malowania kierownicy są odpowiedzialne środki z "alledrogo".
Lub jak masz dość czy też chcesz coś świeżego to oddał bym do obszycia.
Jednak z obszywaniem kierownic jest tak jak z większością usług ... można zrobić "tanio" i byś średnio zadowolonym z efektu lub też zapłacić więcej i mieć dobrze wykonaną robotę.
Za 120-150zł z allegro to w 99% przypadków skóra jest właśnie "chińska", szycie nie równe ... a kolor skóry często odbiega od tego co ma być.
Mogę polecić Ci firmę: http://tapicerki.carsdream.com/ Zadzwoń do nich lub napisz maila najlepiej wysyłając zdj swojej kiery i zapytaj o cenę. Nie sugeruj się ceną na stronie, robią bardzo dobrą robotę, używają skór bardzo dobrej jakości.
Sam nie obszywałem u nich kierownic ale widziałem kilka ich prac i są na prawdę bardzo dobrej jakości.
Ja jak będę stał przed koniecznością zmiany skóry w mojej kierownicy za pewne wybrał bym tą firmę, lub jej podobną i zafundował sobie jeszcze np. delikatne pogrubienie kierownicy pianką.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - red - 16-06-2014 22:44

Ja dzisiaj wreszcie uruchomiłem napęd na 4 koła Cool
Trochę to potrwało zanim znalazłem co nie tak działa w haldexie (nie rozłączał się do końca) ale problem rozwiązany i latam w końcu czterobutem Big GrinCool
Wczoraj prałem tapicerkę - jest jeszcze kilka rzeczy do doczyszczenia ale to zaczyna wreszcie wyglądać jak samochód Tongue
Dzisiaj na koniec dnia zamontowałem środkową kratkę w przedni zderzak - teraz zderzak jest kompletny - zostało tylko czujniki parktronica powkładać na miejsce Smile