Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Off topic (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Co zrobilem/am ostatnio w swoim SGA (/showthread.php?tid=1305)



RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 04-05-2014 14:26

Aa w ten sposób. Muszę popatrzeć na schematy i zobaczyć co i jak. Nie pomyślałem o takim sposobie Smile
Możesz jeszcze powiedzieć jaki dałeś stabilizator?


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 04-05-2014 16:52

Załączam zdjęcia na szybko z odbioru tv na biquadzie własnej roboty. Jak się ustawi dobrze to odbiór jest stabilny. Wszystko bez wzmacniacza, ciekawe jakby z nim odbierał. Kupię chyba lna-177 i dorobię wąsy zobaczymy jak na niej odbiera.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 04-05-2014 18:19

(03-05-2014 19:09)wesol napisał(a):  Lepiej nowy czujnik zakupić uniwersalny i go walutowa. Można zrobić jak w nowszych i wypuścić kabelki na zewnątrz a czujnik założyć na rurę dolotową.

Masz jakiś dokładny opis tego co mówisz? Wlutowałem drugi czujnik już i troszkę nie hallo będzie jeśli okaże się ponownie uszkodzony...


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 04-05-2014 19:18

na necie znajdziesz ale to naprawde nie jest nic trudnego. w starszych tdi jak AFN czujnik byl w ecm i wezyk pociagniety a w nowszych poprostu przeniesli czujnik na uklad dolotowy i sygnal do ECM biegnie po kabelku.
Wyprowadzasz kabelki z ecm i montujesz MAP na dolocie.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 04-05-2014 19:25

Jestem w szoku, na tym patyku małym od tunera usb wystawionym na dach odbiera mi lepiej niż na biquadzie w środku, ale tylko jeden najsilniejszy mux mi działa, z innymi jest lekki problem. Sami zobaczcie, zero pixelozy co prawda przez 10 min tylko testowałem, ale jutro zobaczę co będzie i przez godzinę będę testował łącznie z krótką jazdą. Chyba kupię ten wzmacniacz i zrobię, wtedy powinno w miarę dobrze śmigać bez ustawiania.


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maciej94 - 04-05-2014 19:53

(04-05-2014 14:26)DDiablo napisał(a):  Aa w ten sposób. Muszę popatrzeć na schematy i zobaczyć co i jak. Nie pomyślałem o takim sposobie Smile
Możesz jeszcze powiedzieć jaki dałeś stabilizator?
Tu masz schemacik i jaki stabilizator mam tak samo Tongue
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=39


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - DDiablo - 04-05-2014 19:59

Dzięki Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - maciej94 - 04-05-2014 20:02

Nie ma za co , staram się jeśli mogę to pomogę Big Grin


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - __ArroW__ - 05-05-2014 23:06

(04-05-2014 19:18)wesol napisał(a):  na necie znajdziesz ale to naprawde nie jest nic trudnego. w starszych tdi jak AFN czujnik byl w ecm i wezyk pociagniety a w nowszych poprostu przeniesli czujnik na uklad dolotowy i sygnal do ECM biegnie po kabelku.
Wyprowadzasz kabelki z ecm i montujesz MAP na dolocie.

Okey, jeśli teraz się uszkodzi to zrobię ten sposób, choć wydaje mi się, że powinno być ok teraz, a i zwinność wreszcie wróciła dziś ponownie 1.6 dobiło bez żadnego ale Smile


RE: Co zrobilem/am dzisiaj w swoim Sharanie - wesol - 08-05-2014 19:06

Wytargalem pompę tandem i rozebralem by sprawdzić szczelność i doszczelnic