Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Mody przed programem 1.8 T - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Dział: Mechaniczny (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Benzyniaczek (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: Mody przed programem 1.8 T (/showthread.php?tid=10213)

Strony: 1 2 3


Mody przed programem 1.8 T - lipa6 - 19-02-2017 17:20

Panowie chciałbym zasięgnąć porady kogoś bardziej doświadczonego w temacie 1.8 T.
Chodzi o to, że chcę w swoim Szariku podnieść moc przez sam program ( przynajmniej na razie:rolleyesSmile
Wiem,że bezpieczny program to 180 max 190 km. Wszystkie graty mam ori i moje pytanie brzmi, czy przed mapowaniem muszę usunąć kata??
Jeszcze jedno. Mianowicie w tej chwili świeci mi się check (na kompie wyszedł egr). Czy programem da się zaślepić egr czy muszę docinać blaszki?? Wink


RE: Mody przed programem 1.8 T - PabloLG - 19-02-2017 20:57

Mysle ze z katem to Twój wybór. Bez kata wiadomo lepiej ;] tymbardziej z programem ;] Mialem audi 1.8t bez kata i zdecydowanie bylo lepiej ;]
na ori wydechach halasu ni wiecej ni mniej ;]


RE: Mody przed programem 1.8 T - lipa6 - 19-02-2017 22:07

Wiadomo, że kat w pewnym stopniu wyhamowuje spaliny a mniej oporów = lepsze rezultaty.
Ale zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie mam 2x sonda lambda, przed i za katem. Pierwsza wiadomo... nie ma znaczenia ale, czy jeśli wypruję wnętrzności z kata to czy druga sonda nie będzie czytać innej wartości spalin?


RE: Mody przed programem 1.8 T - marqs85 - 19-02-2017 22:26

A suszarkę do rozgrzewania kata masz?Ją też programowo trzeba wyłączyć po usunięciu. Mam program zrobiony ale kata nie usuwałem, jest ok ale w przyszłości planuję również go wywalić.
Co do sondy, 2 sondę zdaje się wyłączasz w ECU.


RE: Mody przed programem 1.8 T - PabloLG - 19-02-2017 22:27

najlepiej swojego przyszlego speca zapytaj ;]
nie pamietam czy w audi mialem dwie czy jedna sonde.. ale nic sie nie dzialo.
Ale przy chipie powinien ogarnac i sonde

ps kiedys na forach widzialem dystans do drugiej sondy.


RE: Mody przed programem 1.8 T - marqs85 - 19-02-2017 22:33

Najlepiej od razu poszukać Downpipe ale nie wiem czy do sharana podchodzi.


RE: Mody przed programem 1.8 T - lipa6 - 19-02-2017 22:52

(19-02-2017 22:33)marqs85 napisał(a):  Najlepiej od razu poszukać Downpipe ale nie wiem czy do sharana podchodzi.

Dokładnie to jest najlepsze rozwiązanie. Oglądałem gotowe DP do 1.8 T ale też nie jestem przekonany czy do Sharika nie będzie za krótki
Co do 2 sondy jeśli da się wyłączyć to pewniej mój Czarodziej to ogarnie. Blush
A egra też z ECU można wyłączyć?

marqus85 a w ogóle jakie wrażenia po wirusie??? Jest jakaś różnica???


RE: Mody przed programem 1.8 T - K9Darek - 19-02-2017 23:28

Kolego, odsetek posiadaczy vanów SGA z silnikami T w stosunku do D jest mikroskopijny. Ja bym radził popytać na forach Audi/VW/Skoda gdzie zdecydowanie łatwiej o odpowiedzi bo tam targają z T lekko ponad 200 kucy.


RE: Mody przed programem 1.8 T - wesol - 20-02-2017 00:12

Powylaczac mozna praktycznie wszystko. Pamietac tez trzeba ze tuning beny jest kosztowniejszy jak diesla i mniej bezpieczny. Kata nie ma potrzeby wywalac bo nic to nie zmienia. Nie ramuje znaczaco wydechu.

Dobrze by ten soft ogarnial ktos mocno kumatu w te klocki jesli auto ma pojedzic.


RE: Mody przed programem 1.8 T - lipa6 - 20-02-2017 11:24

Dzięki za podpowiedzi Wink
Zależało by mi właśnie na tym, żeby wszystko pozostało na swoim miejscu. A nie zamierzam z niego robić 300 konnej wyścigówki bo uważam, że przy tej budzie/masie jest to bez sensu Wink Chcę tylko żeby był trochę żwawszy Blush