Ocena wątku:
Mody przed programem 1.8 T
19-02-2017, 17:20
Post: #1
Mody przed programem 1.8 T
Panowie chciałbym zasięgnąć porady kogoś bardziej doświadczonego w temacie 1.8 T.
Chodzi o to, że chcę w swoim Szariku podnieść moc przez sam program ( przynajmniej na razie:rolleyesSmile
Wiem,że bezpieczny program to 180 max 190 km. Wszystkie graty mam ori i moje pytanie brzmi, czy przed mapowaniem muszę usunąć kata??
Jeszcze jedno. Mianowicie w tej chwili świeci mi się check (na kompie wyszedł egr). Czy programem da się zaślepić egr czy muszę docinać blaszki?? Wink



Zawsze pali mi 6 litrów!!!
Zależy tylko na ile kilometrów Cool
Reklama

19-02-2017, 20:57
Post: #2
RE: Mody przed programem 1.8 T
Mysle ze z katem to Twój wybór. Bez kata wiadomo lepiej ;] tymbardziej z programem ;] Mialem audi 1.8t bez kata i zdecydowanie bylo lepiej ;]
na ori wydechach halasu ni wiecej ni mniej ;]



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
19-02-2017, 22:07
Post: #3
RE: Mody przed programem 1.8 T
Wiadomo, że kat w pewnym stopniu wyhamowuje spaliny a mniej oporów = lepsze rezultaty.
Ale zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie mam 2x sonda lambda, przed i za katem. Pierwsza wiadomo... nie ma znaczenia ale, czy jeśli wypruję wnętrzności z kata to czy druga sonda nie będzie czytać innej wartości spalin?



Zawsze pali mi 6 litrów!!!
Zależy tylko na ile kilometrów Cool
19-02-2017, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017 22:31 przez marqs85.)
Post: #4
RE: Mody przed programem 1.8 T
A suszarkę do rozgrzewania kata masz?Ją też programowo trzeba wyłączyć po usunięciu. Mam program zrobiony ale kata nie usuwałem, jest ok ale w przyszłości planuję również go wywalić.
Co do sondy, 2 sondę zdaje się wyłączasz w ECU.
19-02-2017, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017 22:34 przez PabloLG.)
Post: #5
RE: Mody przed programem 1.8 T
najlepiej swojego przyszlego speca zapytaj ;]
nie pamietam czy w audi mialem dwie czy jedna sonde.. ale nic sie nie dzialo.
Ale przy chipie powinien ogarnac i sonde

ps kiedys na forach widzialem dystans do drugiej sondy.



Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
19-02-2017, 22:33
Post: #6
RE: Mody przed programem 1.8 T
Najlepiej od razu poszukać Downpipe ale nie wiem czy do sharana podchodzi.
19-02-2017, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017 22:59 przez lipa6.)
Post: #7
RE: Mody przed programem 1.8 T
(19-02-2017 22:33)marqs85 napisał(a):  Najlepiej od razu poszukać Downpipe ale nie wiem czy do sharana podchodzi.

Dokładnie to jest najlepsze rozwiązanie. Oglądałem gotowe DP do 1.8 T ale też nie jestem przekonany czy do Sharika nie będzie za krótki
Co do 2 sondy jeśli da się wyłączyć to pewniej mój Czarodziej to ogarnie. Blush
A egra też z ECU można wyłączyć?

marqus85 a w ogóle jakie wrażenia po wirusie??? Jest jakaś różnica???



Zawsze pali mi 6 litrów!!!
Zależy tylko na ile kilometrów Cool
19-02-2017, 23:28
Post: #8
RE: Mody przed programem 1.8 T
Kolego, odsetek posiadaczy vanów SGA z silnikami T w stosunku do D jest mikroskopijny. Ja bym radził popytać na forach Audi/VW/Skoda gdzie zdecydowanie łatwiej o odpowiedzi bo tam targają z T lekko ponad 200 kucy.



BAN ZA NIEDOJRZAŁOŚĆ ADMINISTRATORA
20-02-2017, 00:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2017 00:13 przez wesol.)
Post: #9
RE: Mody przed programem 1.8 T
Powylaczac mozna praktycznie wszystko. Pamietac tez trzeba ze tuning beny jest kosztowniejszy jak diesla i mniej bezpieczny. Kata nie ma potrzeby wywalac bo nic to nie zmienia. Nie ramuje znaczaco wydechu.

Dobrze by ten soft ogarnial ktos mocno kumatu w te klocki jesli auto ma pojedzic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-02-2017, 11:24
Post: #10
RE: Mody przed programem 1.8 T
Dzięki za podpowiedzi Wink
Zależało by mi właśnie na tym, żeby wszystko pozostało na swoim miejscu. A nie zamierzam z niego robić 300 konnej wyścigówki bo uważam, że przy tej budzie/masie jest to bez sensu Wink Chcę tylko żeby był trochę żwawszy Blush



Zawsze pali mi 6 litrów!!!
Zależy tylko na ile kilometrów Cool




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name