Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Haldex problem/porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Za duza uplywnosc. Nie moze byc wieksza jak 0.05A. Masz jakies 6 razy za duzo. Wykonczysz aku w 3 lata. Moj ojciec ma uplywnosc 0.1A ale codziennie jezdzi trasy po 30km a nawet i 60 w jedna strone wiec jest okazja na naladowanie aku poza tym to wolnossak i ojciec pomalu smiga. Od dzis nawet ganiac bedzie tydzien moim sharanem to mysle ze troszke sie zdziwi jak mu depnie niechcacy.
Dziś jeździłem z podpiętym vagiem i tył jest napięty cały czas w bloku 51 pompa cały czas na HI.
Witam.

W sterowniku Haldex-a znajduje się zawór regulujący z silniczkiem pozycjonującym sterowanym bezpośrednio ze sterownika i to on reguluje pracę Haldex-a, pompka wstępna, która przychodzi od zewnątrz przekładni wytwarza tylko ciśnienie wstępne i "napełnia układ i zawory wewnątrz" i działa od razu po uruchomieniu silnika. Jeżeli Haldex działa cały czas to znaczy, że zawór w jego sterowniku jest albo całkowicie zamknięty-maksymalne ciśnienie na sprzęgło Haldex-a bądź częściowo otwarty-zredukowane ciśnienie na sprzęgło Haldexa, musi być całkowicie otwarty aby Haldex był rozłączony. To daje nam minimum trzy możliwości awarii w Twoim przypadku czyli albo zawór jest w pozycji zamkniętej/częściowo zamkniętej na skutek uszkodzenia, albo sterownik jest uszkodzony i cały czas go wysterowuje, albo sterownik i zawór są sprawne tyle, że sterownik otrzymuje "fałszywe" sygnały do jego włączenia. Najczęstszą przyczyną niestety jest uszkodzenie sterownika Haldex.

Pozdrawiam
A jest jakiś sposób żeby to sprawdzić czy np podmiana sprawnego sterownika haldex. A jeszcze gdzieś czytałem na forum że też może sterownik od absu daje fałszywy sygnał.
Witam.

Zawsze podmiana na sprawną część jest wskazana w diagnozie, bo jest prawie stu procentową diagnozą Wink. Z tego co pamiętam, jeśli chodzi o sterownik Haldex-a to komunikuje się on w dwie strony, po can, wyłącznie ze sterownikiem silnika i abs-u oraz bezpośrednio dostaje sygnał tylko z czujnika hamulca ręcznego (tego przy dźwigni) i czujnika temperatury Haldex-a umieszczonego w sąsiedztwie zaworu regulującego wewnątrz sterownika Haldex. Tak więc chcąc wyeliminować "fałszywe" sygnały musisz zacząć najpierw od sprawdzenia instalacji i poprawności połączeń/styków, a następnie od obserwacji bloków pomiarowych i sprawdzania czy mają pokrycie w rzeczywistości. Możesz też zasymulować zaciągnięcie hamulca ręcznego poprzez włącznik i sprawdzenie czy Haldex zostanie rozłączony, bo powinien ale to tylko mała część diagnostyki Wink.

Pozdrawiam
Witam. Mam problem z haldexem.
W skrócie : nie włącza się napęd. Idąc za radami, które znalazłem na forum, wymieniłem olej w Haldexie i filtr. Dalej nie działa.

Wyjąłem więc pompę oleju, podłączyłem do akumulatora - nie działała. Rozebrałem, umyłem - zaczęła działać. Założyłem do samochodu - napęd nie działa. Testowałem to w ten sposób, że podniosłem na kobyłkach auto, zapalałem silnik i włączałem bieg.

Zmierzyłem napięcie w gnieździe pompy oleju - 13V. Na koniec zrobiłem taki test, że na podniesionym i uruchomionym samochodzie podałem na pompę napięcie z zewnątrz. Napęd ruszył.

Dźwięk pracy pompy jest inny kiedy podam napięcie zewnętrzne a kiedy jest podpięta pod sterownik.

Czy ktoś ma pomysł albo spotkał się z takim problemem? Będę wdzięczny za pomoc...
W sumie to nie widzę powodów aby tył ruszył jeśli go podniosłeś na kobyłkach.
Przenie koła stały więc system nie wykrył różnicy w prędkości osi tylnej i przedniej więc nie włączył haldexa.
Przetestuj np. na trawie lub piasku.


Hmm. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Podniosłeś tył i przód?
Mimo wszystko spróbuj w terenie.
dzięki!

Może niejasno napisałem - podniosłem tył i przód.

przednie koła się kręciły, wał się kręcił a tył nie. Wszedłem pod auto i robiłem te eksperymenta o których wyżej.
ABS/ESP rozumiem że sprawne jest i nie zgłasza błędów? Ręczny przy tym teście nie był zaciągnięty?
Ręczny nie był zaciągnięty.

ABS/ESP - nie sprawdziłem...
dzięki za radę, jak będę miał wyniki z komputera - dam znać!
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie