Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Legendarne przeguby... Pomocy!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
dzięki Toma za podpowiedź. Opony ważyłem już 2 razy. Okazało się, że lewa przednia nie była wyważona odpowiednio. Po wyważeniu jakby lepiej, ale objawy, o których pisałem nadal wystepują.

Zaobserwowałem ponadto, że gdy auto toczy się, po w miarę równym asfalcie, z niedużą prędkością (np. dojeżdząjąc na luzie do świateł), to odczuwam lekkie, rytmiczne kołysanie samochodu. wygląda mi to na krzywą oponę, nie mogę tylko zlokalizować która to.

W jabliższym czasie podlewaruję auto, uruchomię, wrzucę bieg i poobserwuję czy nie ma jakigoś bicia na pzednich oponach.
To ze wyważona to " raz "... u mnie kilku wyważało i nie było jak powinno być... zapytaj gościa kiedy ostatni raz miał robiony serwis swojej wyważarki... powinni robić co 2 lata, u gościa co teraz wyważałem robi co 1.5 roku - wszystko ma na ścianie jak dyplomy ( od niego sie o tym dowiedziałem ) i klienci do niego jeżdżą po 20 km Smile
Z kołysaniem samochodu o tym co piszesz miałem to samo, u mnie właśnie była wyząbkowana opona i mała " bania"- wcześniej pisałem...
Jak nie umiesz jej zlokalizować to zmień opony przód na tył i odwrotnie, no chyna że będziesz miał takiego pecha z oponami co ja Angry
Stron: 1 2 3
Przekierowanie