Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 2.8 V6 czy 1.8T
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szanownych forumowiczów,

z konieczności zmiany samochodu (trojaczki w drodze...) mam kilka pytań.
Z dostępnych na rynku modeli wybrałem Sharan-a (choć z tej samej rodziny jest Galaxy i Alhambra - za Fordami nie przepadam a Seat jakoś do mnie nie przemawia...) a, że każde auto podlega u mnie gazyfikacji (nie przepadam za diesel-ami) w grę wchodzą tylko silniki benzynowe.
Moje pytania:
1. który, z wymienionych w tytule, silników charakteryzuje się lepszą dynamiką w stosunku do spalania
2. 4Motion - wszystkie 4 koła są napędzane zawsze, czy napęd jest głownie przekazywany na przednią oś a tylna jest dołączana dynamicznie/ręcznie
3. jeśli 4 koła są napędzane zawsze to o ile większe jest spalanie.

Az żal będzie rozstać się z Passatem 2.0 TFSI (oczywiście zagazowany Wink ) ale cóż, życie toczy się dalej...

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi (nim zadałem pytanie przejrzałem wstępnie forum).

Pozdrawiam
PL
1. Poszukaj na forum, jest długi wątek na temat 2.8 i innych. Silnik dosyć paliwożerny jak na swoje osiągi.

2. 4motion - też zerknij do netu. Ogólnie to napęd jest na przód a tył włączą się automatycznie gdy przód się uślizgnie. Kiedyś szukałem jakiejś głębszej charakterystyki tego napędu bo chciałem wiedzieć jakie jest opóźnienie i histereza w tym napędzie i nie znalazłem.

3. No noe jest to napęd stały więc ciężko porównać ale napewno spalanie ciut większe choćby z tego powodu, że sam napęd to ponad 100kg więcej :-)

Ford i seat w tym przypadku to raczej tej samej jakości pojazdy z tym, że ford nie robił wersji 4motion ani 2.8.
Kolego - SZUKANIE NIE BOLI.
było wiele razy na tym forum

ale poswiece sie i napisze:

ad1. zawsze auto z Turbo bedzie lepsze niz bez a spali ile mu wlejesz.
ad2. HALDEX
ad3. około 0.5 Litra
OK,

dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

PL
Każdy chwali swoje Smile na korzyść 1,8t przemawia fakt, że jeżeli sam majsterkujesz to masz więcej miejsca pod maską, spalanie w mieście powinno być mniejsze no i niewielkim kosztem możesz podnieść moc. Daj znać co wybrałeś Smile
Na chwile obecną się rozglądam, czytam i pytam. W najbliższych miesiącach zapadnie decyzja bardziej konkretna (im bliżej rozwiązania, bo jakoś tą trójkę trza będzie do domu dowieźć Smile a jedynymi rzeczami jakie będę mógł zrobić przy aucie to je zatankować i ewentualnie umyć Wink bo pewno przy tylu szkrabach czasu nawet na sen nie będzie za dużo...). Jak na razie skłaniam się ku modelowi z silnikiem 2,8l v6 najlepiej w wydaniu z 4Motion. W grę raczej będą wchodziły roczniki od 2001 w wzwyż.
Przekierowanie