Ocena wątku:
2.8 V6 czy 1.8T
02-01-2015, 21:13
Post: #1
2.8 V6 czy 1.8T
Witam szanownych forumowiczów,

z konieczności zmiany samochodu (trojaczki w drodze...) mam kilka pytań.
Z dostępnych na rynku modeli wybrałem Sharan-a (choć z tej samej rodziny jest Galaxy i Alhambra - za Fordami nie przepadam a Seat jakoś do mnie nie przemawia...) a, że każde auto podlega u mnie gazyfikacji (nie przepadam za diesel-ami) w grę wchodzą tylko silniki benzynowe.
Moje pytania:
1. który, z wymienionych w tytule, silników charakteryzuje się lepszą dynamiką w stosunku do spalania
2. 4Motion - wszystkie 4 koła są napędzane zawsze, czy napęd jest głownie przekazywany na przednią oś a tylna jest dołączana dynamicznie/ręcznie
3. jeśli 4 koła są napędzane zawsze to o ile większe jest spalanie.

Az żal będzie rozstać się z Passatem 2.0 TFSI (oczywiście zagazowany Wink ) ale cóż, życie toczy się dalej...

Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi (nim zadałem pytanie przejrzałem wstępnie forum).

Pozdrawiam
PL
Reklama

02-01-2015, 22:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2015 22:08 przez skimir.)
Post: #2
RE: 2.8 V6 czy 1.8T
1. Poszukaj na forum, jest długi wątek na temat 2.8 i innych. Silnik dosyć paliwożerny jak na swoje osiągi.

2. 4motion - też zerknij do netu. Ogólnie to napęd jest na przód a tył włączą się automatycznie gdy przód się uślizgnie. Kiedyś szukałem jakiejś głębszej charakterystyki tego napędu bo chciałem wiedzieć jakie jest opóźnienie i histereza w tym napędzie i nie znalazłem.

3. No noe jest to napęd stały więc ciężko porównać ale napewno spalanie ciut większe choćby z tego powodu, że sam napęd to ponad 100kg więcej :-)

Ford i seat w tym przypadku to raczej tej samej jakości pojazdy z tym, że ford nie robił wersji 4motion ani 2.8.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
03-01-2015, 10:05
Post: #3
RE: 2.8 V6 czy 1.8T
Kolego - SZUKANIE NIE BOLI.
było wiele razy na tym forum

ale poswiece sie i napisze:

ad1. zawsze auto z Turbo bedzie lepsze niz bez a spali ile mu wlejesz.
ad2. HALDEX
ad3. około 0.5 Litra
03-01-2015, 12:51
Post: #4
RE: 2.8 V6 czy 1.8T
OK,

dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

PL
03-01-2015, 14:36
Post: #5
RE: 2.8 V6 czy 1.8T
Każdy chwali swoje Smile na korzyść 1,8t przemawia fakt, że jeżeli sam majsterkujesz to masz więcej miejsca pod maską, spalanie w mieście powinno być mniejsze no i niewielkim kosztem możesz podnieść moc. Daj znać co wybrałeś Smile



seat alhambra 1,8T
03-01-2015, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2015 21:46 przez hippi.)
Post: #6
RE: 2.8 V6 czy 1.8T
Na chwile obecną się rozglądam, czytam i pytam. W najbliższych miesiącach zapadnie decyzja bardziej konkretna (im bliżej rozwiązania, bo jakoś tą trójkę trza będzie do domu dowieźć Smile a jedynymi rzeczami jakie będę mógł zrobić przy aucie to je zatankować i ewentualnie umyć Wink bo pewno przy tylu szkrabach czasu nawet na sen nie będzie za dużo...). Jak na razie skłaniam się ku modelowi z silnikiem 2,8l v6 najlepiej w wydaniu z 4Motion. W grę raczej będą wchodziły roczniki od 2001 w wzwyż.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name