Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Winda koła
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tak winda trzyma się na dwóch śrubach. Ustawiasz windę tak żeby otwór w podłodze pokrył się ze śrubą do opuszczania/podnoszenia koła i przykręcasz na dwie śruby. Spróbuj, a przekonasz się że to nic trudnego.
Acha nie no tak przylozylem i wszystko pasowalo ale dziwne bylo ze to trzyma sie tylko na dwoch srubach.
koledzy mam pytanie odnośnie windy która właśnie mi się spieprzyła , spuściłem koło ładnie w dół a już nie chce się podnieść , kombinowałem i nic , nie chce się linka wciągać , co może być przyczyną , zębatka , linka , bo nie wiem czy kupować używkę czy naprawiać ta , łatwo się ją rozkrecą , noi i skręca Smile ?
Pewnikiem strzeliła zębatka(plastikowa)Na Alledrogo kupisz lepsza metalową z kompletem srubek i nawet wiertłem do rozwiercenia nitów.Oczywiście najpierw rozbierz (rozwierć )nity swojej zrombanej coby stwierdzić co jest zrąbane-zębatka,linka koło mocowania linki.Wszystko do kupienia na Alledrogo.Na aukcji widziałem nawet zdjęcia jak to trzeba rozbierać i składać .Przerabiałem to w tamtym roku przed wakacjami,koszt ok.80 Pln.
Sama zębatka to naprawa na chwilę nawijak linki tez jest plastikowy biorąc pod uwagę roczniki to wszystko sypie się w rękach. Mam telefon do człowieka chyba z Bydgoszczy produkuje zestawy naprawcze czyli cała oska z zębatka nawijak nowa linka nowy uchwyt na koło, widelec itd. Całość bebechów jest metalowa
Mam tak zrobiona windę już od półtora roku i wszystko działa jak należy a kupowanie używki nie ma sensu bo za chwile będzie to samo. Ja kupiłem używkę bo nie było windy wogole i wymieniłem mechanizm
kolego kalamb jak możesz to podeślij mi numer do tego gościa z Bydgoszczy
796 966 746
dzwoniłem do gościa , nie było go w firmie ale powiedział że do przed lifta chyba niestety nic nie ma , do polifta ma cały zestaw naprawczy 140 zł + 13.50 przesyłka , jutro będe wiedział czy ma do starego , w każdym razie dzięki kalamb
czy ten gościu robi calą winde czy tylko jakis zestaw naprawczy i do niego np trzeba miec swoją winde ? Mam polifta wiec plastikowe bebechy - czy wystarczy że kupie od niego ten zestaw czy jeszcze coś musze dokupować ?
Wymień to nieszczęsne jedno koło zębate w tej windzie i temat zamknięty. 90% forumowiczów tak zrobiło i po temacie. Coś koło 60 czy 80 zł kosztuje.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie