Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: fabryczny lakier może się łuszczyć ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam podpinam sie pod temat lakierniczy z zapytaniem czy fabryczny lakier może się łuszczyć ,chodzi o Sharanka MK1 z 00r. Własciciel auta twierdzi ze dach nie był malowany a na nim własnie schodzi lakier
Zdarzało się dość często przy czerwonej farbie,że złaził bezbarwny .Jeśli masz jakieś podejrzenia to patrz w koło uszczelek przy przedniej szybie,albo ściąg ta górną nakładkę(uszczelkę)na przednią szybą cos tam może znajdziesz jakiś ślad malowania.
Podejrzenia mam czy dach nie był klepany bo podsufitka sie odkleja ,jutro jeszcze raz przy swietle dziennym go obejrzę , a lakier to granatowy .
U mnie jest to samo, już prawie z całego dachu zszedł bezbarwny. Na masce też już sporo. Ja mam czerwony LY3D. Jeżeli chodzi o odklejanie się podsufitki przy szybie przedniej to u mnie też to występuje.
A z którego roku Masz auto bo nie wyczytałem w opisie i może więcej osób się wypowie które mają problem z lakierem i podsufitką zakładając że jest to fabryczna ,,wada,, .
Dziwna sprawa, zarówno w swoim poprzednim sharanie z 97r (zielona perła) jak i w alce(srebrny) lakier nie złazi ani się nie łuszczy. Podsufitka się odkleja jak była myta. Ja w sharanie myłem firanką lekko nasączoną w vanishu i po jakimś czasie mi zaczęła tkanina odłazić. Chociaż przy szybie to już wcześniej lekko odłaziła.
(03-10-2014 09:05)grażyny napisał(a): [ -> ]A z którego roku Masz auto bo nie wyczytałem w opisie i może więcej osób się wypowie które mają problem z lakierem i podsufitką zakładając że jest to fabryczna ,,wada,, .

Auto z 1997. Słyszałem opinie że lakier LY3D z tego rocznika nie był kryty bezbarwnym ale że miał spore tendencję do płowienia to stosowano taki środek zaradczy. Ile w tym prawdy, nie wiem.
Witam.Mam ten sam problem,czerwony kolor sharan 99r.lakier w oryginale 100%, klar schodzi z dachu z maski oraz z góry na drzwiach.Z dachu to już prawie cały zszedłSmile.Podobno tak mają.A jeśli chodzi o podsufitke to też mi sie odkleja na całej długosci jakiś centymetr od szyby to też chyba norma.
To chyba lakiery w kolorze -czerwieni mają takie problemy ja mam 99 rok LA9Y czarna perła ,i lakier się trzyma ,podsufitka też .
Klar najszybciej z chodzi z czerwonych ale też często z granatowych i zielonych, w passatach B3 B4 jest to nagminne zjawisko.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie